Ani Neymar, ani Mbappe. To jego gol zapewnił awans PSG do półfinału LM

- Wiedzieliśmy, że nie możemy przegrać tego spotkania i wrócić do domu. Do samego końca wierzyliśmy, że tak się nie stanie - powiedział rezerwowy Eric Maxim Choupo-Moting, który w 93. minucie zdobył dla PSG bramkę na 2:1, na wagę awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Do 90. minuty wydawało się, że w półfinale Ligi Mistrzów zagra Atalanta, ale potem przyszedł doliczony czas, dwa gole PSG i wielka radość Thomasa Tuchela. - To był szalony, ciężki mecz. Rywal był trudny, wielki szacunek dla niego, ale my też mamy świetny zespół. I też wiedzieliśmy, że nie możemy wrócić do domu i przegrać tego spotkania. Do samego końca wierzyliśmy, że tak się nie stanie - powiedział po meczu Maxim Choupo-Moting, którego wypowiedź wyemitował Polsat Sport Premium.

"Liga Mistrzów to nasz cel"

Choupo-Moting pojawił się na boisku w 79. minucie, w miejsce Mauro Icardiego. - Mauro też miał okazje. Nie strzelił gola, ale zagrał dobry mecz - chwalił go zmiennik. - Ale my dziś wszyscy czuliśmy się dobrze. Zresztą nie tylko dziś, bo tak jest od miesiąca. I na boisku, i poza boiskiem, gdzie trzymamy się razem. Do tej pory wygrywaliśmy tytuły w kraju, ale teraz to Liga Mistrzów jest dla nas najważniejsza. To trofeum, którego jeszcze nigdy nie zdobyliśmy. Zrobimy wszystko, by to zmienić. To jest nasz cel - zakończył Choupo-Moting.

PSG na razie jest w półfinale. O tym, z kim zagra o finał, dowie się w czwartek. Po spotkaniu Atletico Madryt z RB Lipsk. Początek meczu o 21.