Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów! Klub z Kosowa ukarany walkowerem

Linfield FC będzie rywalem Legii Warszawa w I rundzie Ligi Mistrzów. Irlandzka drużyna awansowała z preeliminacji dzięki walkowerowi.

Legia Warszawa w I rundzie miała zagrać ze zwycięzcą meczu preelimancyjnego pomiędzy Linfield FC a FC Drita. Mecz nie doszedł jednak do skutku, ponieważ w drużynie z Kosowa jeden z zawodników zaraził się koronawirusem. Szefowie FC Drita mieli szansę na zorganizowanie meczu do 14 sierpnia, ale jej nie wykorzystali. UEFA ukarała więc klub walkowerem.

Zobacz wideo "Legia dąży do pozycji Bayernu w Niemczech"

Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów! Klub z Kosowa ukarany walkowerem

Walkower dla FC Drita oznacza, że rywalem Legii w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów będzie Linfield FC. Mistrzowie Polski zmierzą się z zespołem z Irlandii Północnej 18 sierpnia. Starcie odbędzie się w Warszawie i rozpocznie się o godz. 19:00.

Kwalifikacje inne niż zwykle. UEFA zmieniła regulamin

Kwalifikacje, do których niebawem przystąpi Legia, będą inne niż te, do których przyzwyczaili się kibice. W połowie czerwca, podczas Komitetu Wykonawczego UEFA zatwierdzono terminarz dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy, ale także ustalono zasady i daty kolejnych rund eliminacji do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Zdecydowano się na jedną, bardzo ważną zmianę: UEFA zrezygnowała z meczów rewanżowych w eliminacjach, a gospodarz będzie wybrany w drodze losowania. Wyjątkiem będzie dopiero IV runda el. LM, gdzie rozegrane zostaną dwumecze.

I runda kwalifikacji zakończy się pod koniec września, a faza grupowa zostanie zainaugurowana w dniach 20-21 października. Podział na grupy poznamy po losowaniu, które zaplanowano na 1 października w Atenach. Mecze fazy grupowej będą się odbywać w dwóch trzytygodniowych sesjach - po trzy kolejki rozgrywane co tydzień. W przypadku Ligi Europy wszystkie polskie drużyny zaczną eliminacje od pierwszej rundy, która ma się rozpocząć 27 sierpnia. W każdej rundzie zaplanowano tylko po jednym spotkaniu wylosowanych par. Eliminacje zakończą się 1 października, a już dzień później poznamy skład grup. Zespoły będą walczyć o udział w finale rozgrywek, który odbędzie się w Gdańsku.

Jeżeli Legia zdoła awansować do IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, ale w niej nie sprosta już jednemu z rywali, i tak zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Odpadnięcie w jednej z poprzednich faz walki o Champions League (poza I rundą) będzie oznaczało "spadek" do kwalifikacji Ligi Europy.

Przeczytaj także:

Więcej o: