Mecz potencjalnych rywali Legii przełożony przez atak koronawirusa! Legia nie pozna rywali w el. Ligi Mistrzów

We wtorek Legia Warszawa miała poznać zespół, z którym zmierzy się w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Do tego jednak nie dojdzie, ponieważ spotkanie FC Drita - Linfield FC zostało przełożone z powodu wykrycia choroby Covid-19 w zespole z Kosowa!

O całej sprawie powiadomił zespół Linfield FC za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mecz rundy przedwstępnej Ligi Mistrzów nie dojdzie do skutku w dniu 11 sierpnia (miał się rozpocząć o godz. 18:00). Powodem jest stwierdzenie zakażenia koronawirusem w drużynie rywali, FC Drita. Jeśli meczu nie uda się rozegrać do 14 sierpnia, to Drita zostanie ukarana walkowerem, a z Legią zagra Linfield FC. 

Koronawirus w potencjalnym rywalu Legii Warszawa w I rundzie el. LM

- Klub został poinformowany przez UEFA, że wieczorny mecz fazy przedwstępnej z FC Drita przełożono ze względu na chorobę Covid-19 w ekipie z Kosowa. Dalsze szczegóły w tej sprawie zostaną podane do wiadomości, gdy usłyszymy wynik Komisji Dyscyplinarnej UEFA - napisano na Twitterze irlandzkiej drużyny.

Zobacz wideo "Legia staje się klubem na europejskim poziomie"

W niedzielne południe Legia Warszawa poznała rywala, z którym zmierzy się w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. A właściwie potencjalnego rywala, bo mistrzowie Polski zmierza się ze zwycięzcą meczu preeliminacyjnego pomiędzy Linfield FC (Irlandia Północna) a KF Drita (Kosowo). Spotkanie Legii miało odbyć się 17 sierpnia w Warszawie (w sezonie 2020/21 w kwalifikacjach nie będzie spotkań rewanżowych). Jednak obecnie nie wiadomo, czy w tym terminie dojdzie w ogóle do skutku .

Jeśli mistrzowie Polski pomyślnie przejdą pierwszy etap eliminacji, w kolejnej fazie rozgrywek zmierzą się ze zwycięzcą meczu Ararat Armenia - AS Omonia. Jeżeli warszawiacy trafią na klub z Omonii, będzie to oznaczać powrót Heninga Berga na Łazienkowską. Norweg, który w przeszłości był trenerem aktualnych mistrzów Polski, obecnie prowadzi cypryjski zespół.

Przeczytaj także: