Marciniak sędzią ćwierćfinału Ligi Mistrzów. UEFA doceniła Polaka mimo krytyki

Wszystko wskazuje na to, że mimo kontrowersji, UEFA wysoko oceniła pracę Szymona Marciniaka podczas meczu Wolverhampton z Olympiakosem w Lidze Europy. W czwartek Polak posędziuje mecz RB Lipsk z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów.

Praca Szymona Marciniaka podczas czwartkowego meczu Ligi Europy Wolverhampton - Olympiakos (1:0) spotkała się z bardzo dużą krytyką z greckiej strony

Kontrowersje w meczu Ligi Europy

Angielska drużyna objęła prowadzenie już w dziewiątej minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Raul Jimenez. W 27. minucie Olympiakos doprowadził do wyrównania, a bramkę zdobył Mady Camara. Marciniak gola jednak nie uznał, bo VAR zasygnalizował spalonego. Kontrowersja była tym większa, że powtórki przygotowane przez realizatora wcale spalonego nie pokazały.

Nieuznana bramka to jednak nie wszystko. Polski sędzia dwukrotnie podejmował decyzje, o które po meczu miał do niego pretensje cały grecki zespół. W 55. i 59. minucie nie podyktował dwóch rzutów karnych dla Olympiakosu. W pierwszej sytuacji faulowany miał być Youssef El-Arabi, a w kolejnej Konstantinos Tsimikas. Obie sytuacje według Marciniaka nie były faulami na zawodnikach gości. Greckie media miały pretensje zwłaszcza w przypadku pierwszej. Willy Boly wyraźnie odepchnął tam El-Arabiego.

Marciniak sędzią w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Wszystko wskazuje jednak na to, że praca Marciniaka została wysoko oceniona przez UEFĘ. Europejska federacja wyznaczyła bowiem polskiego sędziego do poprowadzenia czwartkowego meczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, w którym zagrają RB Lipsk i Atletico Madryt.

Sędziami liniowymi będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a sędzią VAR Paweł Gil, któremu asystował będzie Tomasz Kwiatkowski. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Będzie to drugi ćwierćfinał podczas lizbońskiego turnieju finałowego Ligi Mistrzów. W środę czeka nas mecz Atalanta - PSG, w piątek Barcelona - Bayern Monachium, a w sobotę Manchester City - Lyon.