Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar zarabia więcej niż wszyscy piłkarze rywala razem wzięci! Potężna różnica

30 razy więcej zarabia Neymar od najlepiej opłacanych piłkarzy Atalanty Bergamo. Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" porównali finanse PSG i Atalanty z okazji ich zbliżającego się meczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Rozgrywki Ligi Mistrzów wchodzą w decydującą fazę. Już w środę rozegrany zostanie pierwszy ćwierćfinał, w którym Atalanta zmierzy się z PSG. O ile włoski klub jest rewelacją sezonu 2019/20, o tyle faworyt tego starcia może być tylko jeden - PSG. Mistrzowie Francji mają nie tylko przewagę sportową, przynajmniej w teorii, ale także gigantyczną przewagę finansową. Świadczy o tym porównanie przygotowane przez dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport".

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Neymar zarabia więcej od wszystkich piłkarzy Atalanty razem wziętych. Zdradzono dokładne kwoty

Dziennikarze największego włoskiego dziennika zestawili pensje graczy PSG i Atalanty. Z PSG pod uwagę wzięli zresztą tylko jednego zawodnika - Neymara. Brazylijczyk rocznie inkasuje we Francji 36 mln euro. "LGdS" nie podaje co prawda szczegółowo zarobków wszystkich graczy Atalanty, ale podkreśla, że pensja Neymara i tak jest wyższa, niż wszystkie wynagrodzenia zawodników z Bergamo razem wzięte.

Najlepiej zarabiającymi piłkarzami Atalanty są Papu Gomez, Josip Ilicić i Duvan Zapata. Każdy z nich zarabia jednak 30 razy mniej od Neymara. Rocznie na ich konta wpływa bowiem po 1,2 mln euro.

Przeczytaj także: