Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mecz Legii w el. Ligi Mistrzów pokaże telewizja. Kiedy i gdzie obejrzeć? Transmisja TV

Legia Warszawa 17 sierpnia rozpocznie walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21. Mistrzowie Polski zagrają z lepszym z pary Linfield FC - KF Drita. Już wiadomo, że spotkanie będzie transmitowane w TV. - Mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów obejrzą Państwo w TVP Sport - napisał dyrektor sportowy TVP Sport Marek Szkolnikowski na Twitterze.

W niedzielę Legia Warszawa poznała potencjalnego rywala, z którym zmierzy się w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zmierza się ze zwycięzcą meczu preeliminacyjnego pomiędzy Linfield FC (Irlandia Północna) a KF Drita (Kosowo). Spotkanie odbędzie się w Warszawie (w sezonie 2020/21 w kwalifikacjach nie będzie spotkań rewanżowych) i będzie transmitowane w TV, o czym poinformował dyrektor sportowy TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Zobacz wideo "Legia staje się klubem na europejskim poziomie"

Transmisja z meczu Legii w Lidze Mistrzów będzie w TV

- Mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z udziałem Legii Warszawa obejrzą Państwo oczywiście w TVP Sport - napisał Szkolnikowski na Twitterze.

Mecze I rundy eliminacji Ligi Mistrzów zostaną rozegranie w dn. 18-19 sierpnia. Na razie nie jest jeszcze znany dokładny termin i godzina meczu mistrza Polski.

Nowe zasady kwalifikacji w Lidze Mistrzów. Legia zacznie od I rundy eliminacji

W sezonie 2020/21 kwalifikacje będą bowiem inne, niż dotychczas. W połowie czerwca, podczas Komitetu Wykonawczego UEFA zatwierdzono terminarz dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy, ale także ustalono zasady i daty kolejnych rund eliminacji do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Zdecydowano się na jedną, bardzo ważną zmianę: UEFA zrezygnowała z meczów rewanżowych w eliminacjach, a gospodarz będzie wybrany w drodze losowania. Wyjątkiem będzie dopiero IV runda el. LM, gdzie rozegrane zostaną dwumecze.

Jeżeli drużyna Aleksandara Vukovicia zdoła awansować do IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, ale w niej nie sprosta już jednemu z rywali, i tak zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Odpadnięcie w jednej z poprzednich faz walki o Champions League (poza I rundą) będzie oznaczało "spadek" do kwalifikacji Ligi Europy.

Przeczytaj także: