Legia miała szczęście w losowaniu: zagra z teoretycznie najsłabszym rywalem

Podczas niedzielnego losowania Legia Warszawa poznała rywala, z którym zmierzy się w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. A właściwie potencjalnego rywala, bo mistrzowie Polski zmierza się ze zwycięzcą meczu preeliminacyjnego pomiędzy Linfield FC (Irlandia Północna) a KF Drita (Kosowo). Mecz odbędzie się w Warszawie (w sezonie 2020/21 w kwalifikacjach nie będzie spotkań rewanżowych).

Irlandzkie Linfield FC lub KF Drita z Kosowa. Któryś z tych klubów będzie pierwszym rywalem Legii Warszawa w drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski trafili więc na najłatwiejszych przeciwników, unikając m.in. Djurgardens IF. To właśnie klub ze Szwecji mógł być najpoważniejszym rywalem warszawiaków.

Zobacz wideo "Legia dąży do pozycji Bayernu w Niemczech"

Legia zaczyna walkę o Ligę Mistrzów. Kwalifikacje inne niż zwykle

Pierwsze spotkania I rundy eliminacji odbędą się już 17 sierpnia. Trzeba podkreślić, że będzie to pierwsze i jedyne spotkanie tej rundy. Odbędzie się ono w Warszawie.

W sezonie 2020/21 kwalifikacje będą bowiem inne, niż dotychczas. W połowie czerwca, podczas Komitetu Wykonawczego UEFA zatwierdzono terminarz dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy, ale także ustalono zasady i daty kolejnych rund eliminacji do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Zdecydowano się na jedną, bardzo ważną zmianę: UEFA zrezygnowała z meczów rewanżowych w eliminacjach, a gospodarz będzie wybrany w drodze losowania. Wyjątkiem będzie dopiero IV runda el. LM, gdzie rozegrane zostaną dwumecze.

I runda kwalifikacji zakończy się pod koniec września, a faza grupowa zostanie zainaugurowana w dniach 20-21 października. Podział na grupy poznamy po losowaniu, które zaplanowano na 1 października w Atenach. Mecze fazy grupowej będą się odbywać w dwóch trzytygodniowych sesjach - po trzy kolejki rozgrywane co tydzień.

Jeżeli drużyna Aleksandara Vukovicia zdoła awansować do IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, ale w niej nie sprosta już jednemu z rywali, i tak zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Odpadnięcie w jednej z poprzednich faz walki o Champions League (poza I rundą) będzie oznaczało "spadek" do kwalifikacji Ligi Europy.

Przeczytaj także:

Więcej o: