Kibice Barcelony boją się o Messiego. Jest komentarz trenera

Barcelona pokonała w sobotę Napoli 3:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów (4:2 w dwumeczu) i awansowała do najlepszej ósemki tych rozgrywek. Dobre nastroje kibiców katalońskiego zespołu popsuły jednak obawy o stan zdrowia największej gwiazdy Barcy Lionela Messiego.

Choć Barcelona od powrotu do gry po przerwie spowodowanej pandemią nie zachwycała formą (zespół przegrał z Realem Madryt walkę o mistrzostwo kraju), to w sobotni wieczór zagrała na miarę oczekiwań. Katalończycy już po 45 minutach prowadzili z Napoli 3:0 i byli niemal pewni awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Mimo korzystnego wyniku fani obawiali się jednak o bohatera meczu Lionela Messiego. Pod koniec pierwszej połowy Argentyńczyk wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Luis Suarez. Do wykonywania jedenastek zazwyczaj wyznaczony jest właśnie Messi, ale po starciu z Kalidou Koulibalym, które zakończyło się podyktowaniem karnego dla Barcelony, Argentyńczyk przez kilka minut był opatrywany przy bocznej linii boiska. Brutalne kopnięcie w łydkę, jakiego we wspomnianej sytuacji doznał Messi, przyprawiło fanów z Katalonii o zawał serca. Ewentualny brak zawodnika na ćwierćfinałowe starcie z Bayernem Monachium byłby ogromnym osłabieniem wicemistrzów Hiszpanii.

Po meczu sympatyków Barcelony uspokoił szkoleniowiec Barcelony Quique Setien. - Messi został bardzo mocno kopnięty, ale czuje się dobrze. Nasz sztab medyczny będzie musiał się tym zająć, ale nie sądzę, żeby ten uraz stanowił większy problem - powiedział trener Barcy w rozmowie z telewizją Movistar.

Messi dominator

Messi od lat jest najważniejszym ogniwem w zespole Barcelony. Tylko w tym sezonie miał udział aż przy 56 golach drużyny - sam zdobył 30 bramek i dorzucił do tego 26 asyst we wszystkich rozgrywkach. Nikt nie ma wątpliwości, że jeśli Katalończycy chcą myśleć o wyeliminowaniu Bayernu Monachium, to Messi musi w tej rywalizacji wziąć udział.

Mecz Barcelona - Bayern zaplanowany został na piątek 14 sierpnia. Zespoły nie zmierzą się jednak jak dotychczas w systemie mecz i rewanż, rozegrane zostanie za to jedno spotkanie, w Lizbonie. To tam ze względu na pandemię UEFA zdecydowała się dokończyć rozgrywki w całości, od ćwierćfinałów zaczynając. W pozostałych parach Atalanta zmierzy się z Paris Saint-Germain (12.08), RB Lipsk z Atletico Madryt (13.08) i Manchester City z Olympique Lyon (15.08).