Gol Lewandowskiego. Bramkarz wyczuł kierunek uderzenia. Polak w elitarnym gronie

Robert Lewandowski strzelił 12. i 13. gola dla Bayernu w tym sezonie Ligi Mistrzów. W meczu z Chelsea Polak wykorzystał rzut karny w 10. minucie meczu. Durgą bramkę Lewandowski dołożył w 84. minucie meczu. Bayern wygrał 4:1.

W 7. minucie Robert Lewandowski upadł w polu karnym. Sędzia liniowy początkowo sygnalizował pozycję spaloną, ale po konsultacji z VAR uznał, że spalonego nie było. Najpierw pokazał na rzut karny, a potem żółtą kartkę Wilfredo Caballero, bramkarzowi Chelsea.

Polak pewnie wykorzystał jedenastkę, choć rywal wyczuł intencje strzelca. Piłka jednak była uderzona zbyt mocno, by Caballero zdołał jej dosięgnąć.

Dla Lewandowskiego była to 12. bramka w tej edycji Ligi Mistrzów.

Zdobywając bramkę w sobotę, napastnik Bayernu znalazł się w elitarnym gronie zawodników, którzy zdobywali w Lidze Mistrzów gole w siedmiu kolejnych meczach. Obok Polaka dokonali tego: Cristiano Ronaldo (dwa razy), Ruud van Nistelrooy i Edinson Cavani.