Dwa mecze już za nami! Co nas jeszcze czeka w tej edycji Ligi Mistrzów?

Manchester City i Lyon awansowały do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Jak wygląda drabinka finałowego turnieju, który odbędzie się w Portugalii?

Dwa fatalne błędy Raphaela Varane'a pogrzebały szanse Realu Madryt na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W piątkowy wieczór Manchester City ponownie pokonał Królewskich 2:1 (tak samo jak w pierwszym spotkaniu w stolicy Hiszpanii) i znalazł się wśród ośmiu najlepszych ekip tej edycji rozgrywek. W ćwierćfinale zobaczymy także Lyon, który przegrał z Juventusem 1:2, ale dzięki wygranej 1:0 we Francji awansował.

Zobacz wideo Serie A. Asysta Filipa Jagiełły [ELEVEN SPORTS]

To będzie inny sezon, niż wszystkie poprzednie, a wszystko przez pandemię koronawirusa, która na kilka tygodni zamroziła świat sportu. UEFA wpadła na pomysł, aby decydującą fazę Ligi Mistrzów przeprowadzić w jednym mieście. W Lizbonie zostaną rozegrane ćwierćfinały, półfinały i finał. To pierwsza nowość, że jest jedno miasto-gospodarz, co ma zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się koronawirusa. Ale co ważniejsze - w fazie pucharowej nie będzie rewanżów. Tym samym po 1/8 finału przed uczestnikami pozostaną tylko dwa mecze przed finałem.

Do dokończenia zostały dwie rywalizacje w 1/8 finału (Bayern - Chelsea oraz Barcelona - Napoli). Ale znamy już drabinkę.

Jak wygląda drabinka Ligi Mistrzów?

1/4 finału

  • Manchester City - Olympique Lyon
  • RB Lipsk - Atletico Madryt
  • SSC Napoli/FC Barcelona - Bayern Monachium/Chelsea Londyn
  • Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain

1/2 finału

  • Manchester City/Olympique Lyon - SSC Napoli/FC Barcelona/Bayern Monachium/Chelsea 
  • RB Lipsk/Atletico Madryt - Atalanta Bergamo/Paris Saint-Germain

Ćwierćfinały zaplanowano na 12-15 sierpnia, a półfinały na 18 i 19 sierpnia. Finał odbędzie się 23 sierpnia.

Więcej o: