Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tak UEFA dokończy Ligę Mistrzów. Plan na finałowe rundy

Za nami pierwsze dwa mecze wznowionego sezonu Ligi Mistrzów. Do ćwierćfinału awansowały drużyny Manchesteru City i Olympique Lyon. W sobotę ostatnie mecze 1/8 finału. Bayern Monachium gra z Chelsea, a Barcelona podejmuje Napoli.

To będzie inny sezon, niż wszystkie poprzednie, a wszystko przez pandemię koronawirusa, która na kilka tygodni zamroziła świat sportu. UEFA wpadła na pomysł, aby decydującą fazę Ligi Mistrzów przeprowadzić w jednym mieście. W Lizbonie zostaną rozegrane ćwierćfinały, półfinały i finał. To pierwsza nowość, że jest jedno miasto-gospodarz, co ma zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się koronawirusa. Ale co ważniejsze - w fazie pucharowej nie będzie rewanżów. Tym samym po 1/8 finału przed uczestnikami pozostaną tylko dwa mecze przed finałem.

Zobacz wideo

Liga Mistrzów powróciła w piątek. Manchester City pokonał Real i awansował do ćwierćfinału. Tej sztuki dokonał też Olympique Lyon mimo porażki z Juventusem Turyn. Do dokończenia zostały jeszcze dwie  rywalizacje w 1/8 finału (Bayern - Chelsea oraz Barcelona - Napoli).

Jak wygląda drabinka Ligi Mistrzów?

1/4 finału

  • Manchester City - Olympique Lyon
  • RB Lipsk - Atletico Madryt
  • SSC Napoli/FC Barcelona - Bayern Monachium/Chelsea Londyn
  • Atalanta Bergamo - Paris Saint-Germain

1/2 finału

  • Manchester City/Olympique Lyon - SSC Napoli/FC Barcelona/Bayern Monachium/Chelsea Londyn
  • RB Lipsk/Atletico Madryt - Atalanta Bergamo/Paris Saint-Germain

Ćwierćfinały zaplanowano na 12-15 sierpnia, a półfinały na 18 i 19 sierpnia. Finał odbędzie się 23 sierpnia.

Przeczytaj też: