Znamy wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Europy! Zapowiada się piękna walka

Wolverhampton oraz FC Basel dołączyły do grona ćwierćfinalistów Ligi Europy. Znamy już całą drabinkę turnieju.

Wolverhampton, siódmy zespół niedawno zakończonego sezonu Premier League, objął prowadzenie już w 9. minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Raul Jimenez. W 27. minucie Olympiacos Pireus doprowadził do wyrównania, a bramkę zdobył Mady Camara. Szymon Marciniak jednak gola nie uznał, bo dopatrzył się spalonego. Jego decyzja wywołała wiele kontrowersji. A, że więcej bramek w tym meczu nie padło, a pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1, to do 1/4 finału awansowały "Wilki".

W ćwierćfinale rozgrywek zobaczymy także FC Basel. Szwajcarzy wygrali z Eintrachtem Frankfurt 1:0, po golu Fabiana Freia który w 88. minucie popisał się ładną indywidualną akcją. Pierwsze starcie także wygrało Basel (3:0).

Pozostałe mecze

Do ćwierćfinału Ligi Europy awansowały także Sevilla i Bayer Leverkusen. Hiszpanie oraz Niemcy pokonali odpowiednio AS Romę oraz Rangers FC. W ćwierćfinale, który będzie częścią turnieju finałowego rozgrywek, Sevilla zagra z Wolverhampton, a rywalem Bayeru Leverkusen będzie Inter Mediolan. Turniej finałowy Ligi Europy z udziałem ośmiu zespołów zacznie się już 10 sierpnia. Tego dnia odbędą się dwa ćwierćfinały w Kolonii i Duesseldorfie. Dzień później rozegrane zostaną kolejne dwa mecze tej fazy w Gelsenkirchen oraz Duisburgu. 16 i 17 sierpnia odbędą się półfinały kolejno w Kolonii i Duesseldorfie, a 21 sierpnia finał w Kolonii.