Quique Setien dostał ultimatum od władz Barcelony. Tylko trofeum może go uratować

Hiszpański dziennik "Sport" informuje, że przyszłość Quique Setiena zależy od wyników w sierpniowym turnieju Ligi Mistrzów. Zdobycie trofeum sprawi, że szkoleniowiec FC Barcelony zachowa posadę na następny sezon, w przypadku porażki - zostanie zwolniony.

Hiszpańskie media poinformowały o kluczowym aspekcie w kontekście przyszłości Quique Setiena w FC Barcelonie. "Tylko zwycięstwo w rozgrywkach uratuje jego posadę" - donosi "Sport". Atmosfera w klubie przez ostatnie tygodnie wzbudzała wiele wątpliwości, jednak sierpniowy turniej Ligi Mistrzów, jest ostatnią szansą Katalończyków na trofeum w tym sezonie. 

Zobacz wideo Barcelona cierpi pod wodzą Setiena. "Traktuje piłkarzy jak idoli"

Quique Setien z wyzwaniem na najbliższy turniej. Pierwszy mecz 8 sierpnia z SSC Napoli

Pierwszy sprawdzian w Lidze Mistrzów FC Barcelona przejdzie 8 sierpnia podczas rewanżowego meczu z SSC Napoli w ramach 1/8 finału rozgrywek. Pierwsze starcie obu drużyn zakończyło się remisem 1:1. W możliwości zespołu wciąż nie przestaje wierzyć Josep Bartomeu, prezes FC Barcelony

Finałowy turniej Ligi Mistrzów zaplanowano na dni 12-23 sierpnia w Lizbonie. Prezes FC Barcelony przyznaje, że klub jest faworytem w rozgrywkach. W ostatnich wywiadach udzielonych stacjom "RAC 1" i "Catalunya Radio" zapewniał, że "nie żałuje zmiany Ernesto Valverde. Zespół potrzebował wsparcia, a Quique Setién zna nasze DNA i wniósł do zespołu nowe powietrze i nowe pomysły".

Ale wyniki nie bronią Setiena. Kilka tygodni temu po meczu z Osasuną, Leo Messi sam przyznał, że z obecną grą, nie będzie możliwości wygrania La Liga (mistrzem został Real Madryt), a tym bardziej nie uda się wygrać z SSC Napoli w Lidze Mistrzów.

Więcej o: