Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jose Mourinho mocno o decyzji ws. Manchesteru City: Haniebna. To katastrofa

- Ta decyzja jest haniebna - powiedział Jose Mourinho o wyroku CAS ws. Manchesteru City. Trener Tottenhamu nie krytykuje jednak samego przywrócenia ekipy Pepa Guardioli do Ligi Mistrzów.

W poniedziałek CAS podjęło decyzję o przywróceniu Manchesteru City do Ligi Mistrzów - początkowo został wyrzucony na dwa sezony za złamanie przepisów finansowego fair play, a ostatecznie karę zredukowano do konieczności zapłacenia 10 mln euro. I ta decyzja bardzo nie podoba się Jose Mourinho.

Zobacz wideo Napoli - Milan 2:2. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

- Ta decyzja jest haniebna. Jeśli Manchester City nie jest winny, kara finansowa jest haniebna. Jeśli nie jesteś winny, nie możesz zostać ukarany. Z drugiej strony, jeśli jesteś winny, powinieneś być wyrzucony z rozgrywek. Więc pod tym kątem to też haniebna decyzja. W każdym wypadku to katastrofa - mocno stwierdził Mourinho, nie przesądzając w żadnym wypadku o tym, czy Manchester City zasłużył na karę.

Mourinho: Nie krytykuję Manchesteru City, tylko tę decyzję

- Nie mówię, że Manchester jest winny. Jeśli jesteś niewinny, nie płacisz, nawet funta. Wiem, że zapłacenie takich pieniędzy to dla nich drobnostka, ale chodzi o zasady. Dlaczego masz płacić 8-9 mln funtów, jeśli jesteś niewinny? W takim wypadku ta decyzja to hańba. To samo, jeśli jesteś winny, wtedy powinieneś zostać wyrzucony. Nie krytykuję Manchesteru City, kim ja jestem, żeby wiedzieć, czy złamali przepisy. Krytykuję samą decyzję - wytłumaczył swoje słowa trener Tottenhamu.

Juergen Klopp: Brak FFP mógłby doprowadzić do powstania Superligi

Na ten sam temat wypowiedział się Juergen Klopp, który chwali finansowe fair play i uważa, że "poniedziałek nie był dobrym dniem dla piłki nożnej". - Naprawdę mam nadzieję, że FFP zostanie z nami, bo daje piłce nożnej pewne granice, których nie można przekroczyć. A to dobre dla futbolu. Gdyby nikt nie dbał o przepisy, najbogatsi ludzie albo kraje mogłyby robić to, co im się tylko podoba, co sprawiłoby innym wielkie problemy. Myślę, że to automatycznie doprowadziłoby do światowej Superligi, w której grałoby z 10 zespołów - powiedział, a całość można przeczytać tutaj >>