Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juergen Klopp o decyzji ws. Manchesteru City: To nie był dobry dzień dla piłki nożnej

- To nie był dobry dzień dla piłki nożnej - powiedział Juergen Klopp o decyzji CAS o przywróceniu Manchesteru City do Ligi Mistrzów (początkowo został wyrzucony na dwa sezony za złamanie przepisów finansowego fair play, a ostatecznie karę zredukowano do konieczności zapłacenia 10 mln euro). Jednocześnie trener Liverpoolu dostrzegł spory pozytyw tej decyzji.

- Cieszę się, że Manchester City zagra w Lidze Mistrzów, ale szczerze mówiąc, nie uważam, by poniedziałek był dobrym dniem dla piłki nożnej - powiedział Juergen Klopp na konferencji prasowej przed środowym spotkaniem Arsenal - Liverpool. - Uważam, że finansowe fair play to dobry pomysł. Chroni zespoły, chroni rozgrywki. Taki był zamysł stojący za FFP, by nikt nie wydawał za wielu pieniędzy, itd. Kluby muszą być pewne, że pieniądze, które chcą wydawać, pochodzą z odpowiednich źródeł.

Zobacz wideo Mateusz Klich strzelił ważnego gola dla Leeds [Eleven Sports]

Juergen Klopp: Brak FFP mógłby doprowadzić do powstania Superligi

- Naprawdę mam nadzieję, że FFP zostanie z nami, bo daje piłce nożnej pewne granice, których nie można przekroczyć. A to dobre dla futbolu. Gdyby nikt nie dbał o przepisy, najbogatsi ludzie albo kraje mogłyby robić to, co im się tylko podoba, co sprawiłoby innym wielkie problemy. Myślę, że to automatycznie doprowadziłoby do światowej Superligi, w której grałoby z 10 zespołów. 

Jednocześnie Klopp wytłumaczył, że cieszy się z powrotu City do Ligi Mistrzów, gdyż to oznacza, że nie będą mieli "10, 12 meczów mniej", co sprawiłoby, że nikt nie miałby szans rywalizować z ekipą Pepa Guardioli w Premier League.

"Szok i niedowierzanie", "Kompletna farsa". Świat piłki komentuje decyzję ws. Manchesteru City

 Wielu dziennikarzy i ekspertów komentuje na Twitterze decyzję podjętą przez CAS. "Szok i niedowierzanie", "FFP możemy wyrzucić na złom", "Kompletna farsa" - to tylko niektóre z wpisów w mediach społecznościowych. Gary Lineker twierdzi wręcz, że ta decyzja może oznaczać koniec finansowego fair play >>