Oficjalnie: Jest ostateczny wyrok ws. gry Manchesteru City w Lidze Mistrzów!

Manchester City zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów! Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie złagodził karę za złamanie zasad Finansowego Fair Play. Zakaz gry w Champions League został cofnięty, a kara finansowa zmniejszona - poinformował na Twitterze Sam Lee, dziennikarz portalu The Athletic.

W lutym bieżącego roku UEFA oficjalnie poinformowała, że Manchester City został ukarany wykluczeniem z gry w Lidze Mistrzów w nadchodzących dwóch sezonach (2020/2021 i 2021/2022) oraz grzywną w wysokości 30 milionów euro. To efekt poważnego złamania zasad Finansowego Fair Play w latach 2012-2016. Angielski klub odwołał się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. W poniedziałek "The Citizens" usłyszeli ostateczny wyrok.

Manchester City zagra w Lidze Mistrzów!

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie pozytywnie rozpatrzył odwołanie władz Manchesteru i złagodził karę za złamanie zasad Finansowego Fair Play. Zakaz gry w Champions League został cofnięty, a kara finansowa zmniejszona - poinformował na Twitterze Sam Lee, dziennikarz portalu The Athletic.

Dla Manchesteru City wyrzucenie z Ligi Mistrzów byłoby katastrofą. Klub prawdopodobnie straciłby przez to kilku najważniejszych zawodników, przez co miałby problemy z walką o odzyskanie mistrzostwa Anglii w przyszłym sezonie. Odzyskanie, bo w obecnych rozgrywkach piłakrze Pepa Guardioli musieli uznać wyższość Liverpoolu Juergena Kloppa.

Liga Mistrzów to dla właścicieli Manchesteru najważniejsze rozgrywki. W sierpniu 2008 roku szejk Mansour za 210 milionów funtów kupił Manchester City i już w pierwszej odezwie do kibiców mówił o wygraniu Champions League. Mimo to na pierwsze mistrzostwo Anglii czekał cztery lata. I choć cieszyło niesłychanie, to prawdziwym dowodem zdobycia szczytu miało być wywalczenie Ligi Mistrzów. Miało stanowić klamrę. Być potwierdzeniem zrealizowania projektu, wokół którego od początku kręciły się wielkie miliony i wielkie postaci.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA