Komentarze po losowaniu LM: Lewandowski po Złotą Piłkę, autostrada Atletico i fatalny los Barcelony

W piątek w Nyonie odbyło się losowanie, dzięki któremu poznaliśmy drabinkę kolejnych faz Ligi Mistrzów. Polscy i zagraniczni dziennikarze szeroko komentowali jego wyniki.

W piątek rozlosowano ćwierćfinały i półfinały rozgrywek. Ćwierćfinały i półfinały, które tak samo jak finał, w tym roku odbędą się w nietypowej formie. Od 12 do 23 sierpnia trwać będzie bowiem turniej finałowy, który odbędzie się w Lizbonie, a o wszystkim decydować będą pojedyncze mecze. Od 12 do 15 sierpnia rozgrywać się będą ćwierćfinały, 18 i 19 sierpnia obejrzymy półfinały, a 23 sierpnia decydujące spotkanie.

Zobacz wideo Mateusz Klich strzelił ważnego gola dla Leeds [Eleven Sports]

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów:

  • Manchester City / Real Madryt - Juventus / Lyon
  • RB Lipsk - Atletico Madryt
  • Barcelona / Napoli - Bayern / Chelsea
  • Atalanta - PSG

Półfinały Ligi Mistrzów:

  • Manchester City / Real Madryt - Juventus / Lyon vs Barcelona / Napoli - Bayern / Chelsea
  • RB Lipsk - Atletico Madryt vs Atalanta - PSG

Reakcje dziennikarzy po losowaniu Ligi Mistrzów. "Lewandowski po Złotą Piłkę", "Autostrada Atletico" i "fatalne losowanie Barcelony"

Wyniki losowania na Twitterze postanowili skomentować dziennikarze zarówno polscy, jak i zagraniczni. Gary Lineker napisał krótką wiadomość "Dobry zestaw", wskazując, że w 1/4 finału czekają nas same hity.

Maciej Kruk z Eleven Sports uważa, że Atletico Madryt ma bardzo łatwą drogę do finału elitarnych rozgrywek. 

Dominik Wardzichowski ze Sport.pl uważa, że wymagający rywale stojący na drodze Bayernu do finału są niezłą wiadomością dla Roberta Lewandowskiego w kontekście walki o Złotą Piłkę.

Mateusz Święcicki, dziennikarz Eleven Sports jest zachwycony jedną z par ćwierćfinałowych. - Nie można było sobie tego lepiej wymarzyć. Atalanta vs PSG - napisał na swoim Twitterze.

Z kolei dziennikarz Onetu, Przemysław Langier, typuje, że w finale zmierzą się Bayern z Atalantą.

Włoski dziennikarz, Tancredi Palmieri, zwraca uwagę, że wszystkie 4 zespoły, które już są pewne gry w 1/4 finału Ligi Mistrzów nigdy jej nie wygrały.

Michał Pol z "Kanału Sportowego" napisał, że Lewandowski w drodze po Złotą Piłkę może wyeliminować obu najlepszych piłkarzy świata w ostatniej dekadzie, Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, ponieważ w ewentualnym ćwierćfinale Bayern może zmierzyć się z FC Barceloną, a w półfinale z Juventusem.

Dominik Piechota z portalu newonce.sport stwierdził, że Lewandowski zostanie poddany prawdziwej weryfikacji. - Jesteś najlepszy? Proszę bardzo, to pożegnaj Leo Messiego w ćwierćfinale, a później Guardiolę/Real Madryt/Cristiano Ronaldo w półfinale. Sprawa jest prosta. Jeśli to wygra, nie ma prawa nie zostać światową jedynką - napisał Piechota.

I na koniec Jakub Kręcidło, dziennikarz "Przeglądu Sportowego" wskazuje, że FC Barcelona miała fatalne losowanie, najgorsze ze wszystkich drużyn. W ewentualnym 1/4 finale jej rywalem może być Bayern Monachium, a w półfinale Manchester City, Juventus, Real Madryt bądź Lyon.

Przeczytaj także:

Więcej o: