Oficjalnie! UEFA podjęła decyzję dotyczącą zasad kwalifikacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

UEFA podjęła istotną decyzję dotyczącą zasad kwalifikacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Wszystkie mecze pierwszych trzech rund odbędą się bez udziału kibiców, aby zminimalizować atut własnego boiska w sytuacji, gdy nie odbędzie się rywalizacja w systemie mecz-rewanż.

W połowie czerwca, podczas Komitetu Wykonawczego UEFA zatwierdzono terminarz dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy, ale także ustalono zasady i daty kolejnych rund eliminacji do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Zdecydowano się na jedną, bardzo ważną zmianę: UEFA zrezygnowała z meczów rewanżowych w eliminacjach, a gospodarz będzie wybrany w drodze losowania. Wyjątkiem będzie dopiero IV runda el. LM, gdzie rozegrane zostaną dwumecze.

Zobacz wideo Zaskakująca porażka pod koniec sezonu. Milan - Juventus 4:2. Skrót meczu [Eleven Sports]

Teraz UEFA poszła krok dalej. W czwartek ogłoszono, że w eliminacjach wszystkie mecze odbędą się bez obecności kibiców na trybunach, nawet jeśli spotkanie będzie odbywać się w kraju, gdzie fani będą mogli wejść na stadion. Ta zmiana ma na celu zmniejszenie atutu własnego boiska w sytuacji, gdy o awansie decydować ma tylko jeden mecz.

Mistrz Polski rywalizację o udział w Lidze Mistrzów rozpocznie 18 i 19 sierpnia. Wtedy odbędą się mecze pierwszej rundy eliminacji. Te mają się zakończyć w końcówce września, a faza grupowa zostanie zainaugurowana w dniach 20-21 października. Podział na grupy poznamy po losowaniu, które zaplanowano na 1 października w Atenach. Mecze fazy grupowej będą się odbywać w dwóch trzytygodniowych sesjach - po trzy kolejki rozgrywane co tydzień.

W przypadku Ligi Europy wszystkie polskie drużyny zaczną eliminacje od pierwszej rundy, która ma się rozpocząć 27 sierpnia. W każdej rundzie zaplanowano tylko po jednym spotkaniu wylosowanych par. Eliminacje zakończą się 1 października, a już dzień później poznamy skład grup. Zespoły będą walczyć o udział w finale rozgrywek, który odbędzie się w Gdańsku.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.