Oficjalnie! UEFA podjęła decyzję w sprawie 1/8 finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

UEFA oficjalnie potwierdziła, że rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się zgodnie na stadionach, na których miały zostać rozegrane. Tym samym ugięła się pod protestami klubów, które pierwsze spotkania rozgrywały na wyjeździe.

Liga Mistrzów została zawieszona w trakcie rozgrywania spotkań 1/8 finału. Do ćwierćfinałów zdążyły awansować PSG, RB Lipsk, Atalanta i Atletico Madryt. Mecze rewanżowe muszą zostać rozegrane w takich parach jak Manchester City - Real Madryt (2:1 w pierwszym meczu), Bayern Monachium - Chelsea (3:0), Juventus - Lyon (0:1) i Barcelona - Napoli (1:1).

Zobacz wideo Genoa - Napoli 1:2. Skrót meczu [Eleven Sports]

W czwartek UEFA poinformowała oficjalnie, że te cztery mecze zostaną rozegrane zgodnie z planem na stadionach, na których miały się odbyć. Podobnie będą wyglądać rewanże w 1/8 finału Ligi Europy. W dwóch parach (Inter - Getafe i Sevilla - Roma), gdzie nie udało rozegrać się nawet jednego meczu, odbędzie się tylko jedno spotkanie, na neutralnym terenie.

Początkowo europejska centrala piłkarska zamierzała, aby mecze odbyły się na neutralnym terenie w Portugalii, czyli tam, gdzie zostanie rozegrany turniej "Final 8” (osiem zespółów i tylko jeden mecz, bez rewanżów). Takie rozwiązanie jednak nie spodobało się klubom, które pierwsze mecze rozgrywały na wyjeździe.

Co z "Final 8" Ligi Mistrzów?

Najlepsze drużyny europejskie będą rywalizowały od 12 do 23 sierpnia, ale będzie tylko jeden mecz, zamiast tradycyjnego dwumeczu. Taki jest plan, ale wciąż istnieje ryzyko, że pandemia zmusi UEFĘ do ponownego zmiany gospodarza turnieju, ze względu na coraz trudniejszą sytuację w Lizbonie.

Przeczytaj także:

Więcej o: