Nowy plan UEFA na Ligę Mistrzów. Cztery zespoły poszkodowane

W sierpniu w Lizbonie mają wrócić rozgrywki Ligi Mistrzów. UEFA ma nowy pomysł, by pozostałe mecze 1/8 finału odbyły się także w Portugalii. Straciłyby na tym cztery kluby.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki Ligi Mistrzów zostały zawieszone w marcu. UEFA chce, by najlepsze kluby Europy wróciły do gry w sierpniu. W Lizbonie miałyby się odbyć mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finał. Problem w tym, że awansu do ćwierćfinału pewne są tylko cztery ekipy: PSG, Atalanta, Atletico Madryt i RB Lipsk. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery rewanżowe spotkania 1/8 finału: Barcelona - Napoli (1:1 w pierwszym spotkaniu), Bayern - Chelsea (3:0), Manchester City - Real Madryt (2:1) i Juventus - Lyon (0:1).

Zobacz wideo Tym golem Robert Lewandowski przeszedł do historii!

Nowy plan UEFA 

Dziennikarze "The Times" informują, że zaległe spotkania 1/8 finału mają się odbyć także w Portugalii - na stadionach w Porto i Guimaraes. To by oznaczało, że Barcelona, Bayern, Manchester i Juventus stracą atut własnego boiska. UEFA chce tak postanowić, by ograniczyć podróżowanie zespołów po Europie w czasach, gdy pandemia koronawirusa wciąż nie wygasła. 

Problemem jest także sytuacja w samej Portugalii. Przybywa przypadków zakażenia. - W związku z nasileniem epidemii koronawirusa wracają ograniczenia dla mieszkańców Lizbony. Stolica kraju została wybrana na organizację finałowego turnieju Ligi Mistrzów. Media w Europie są sceptyczne i komentują: "UEFA jest pod ścianą", "Portugalia wydaje się niepewnym scenariuszem" - informował kilka dni temu Kacper Sosnowski, dziennikarz Sport.pl.

Rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na 7 i 8 sierpnia. Ćwierćfinały i dalsze spotkania w Lizbonie mają się odbyć w dniach 12-23 sierpnia na stadionach Estadio da Luz i Estadio Jose Alvalade XXI.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.