Wiemy, kiedy polskie kluby zagrają o europejskie puchary. UEFA podała terminarz eliminacji

UEFA podała, że w środę zatwierdzono terminarz dokończenia Ligi Mistrzów, a także ustalono zasady rozgrywania europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Ujawniono także terminarz eliminacji, więc wiemy, kiedy w meczach o Ligę Mistrzów i Europy zagrają polskie kluby.

Podczas środowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA zatwierdzono terminarz dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy, ale także ustalono zasady i daty kolejnych rund eliminacji do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Zdecydowano się na jedną, bardzo ważną zmianę: UEFA zrezygnowała z meczów rewanżowych w eliminacjach, a gospodarz będzie wybrany w drodze losowania. Wyjątkiem będzie dopiero IV runda el. LM, gdzie rozegrane zostaną dwumecze.

Zobacz wideo Mioduski reaguje na słowa Bońka. "Powinien kupić klub piłkarski" [SEKCJA PIŁKARSKA #50]

Ustalono terminarz eliminacji do europejskich pucharów w przyszłym sezonie! Co czeka polskie kluby?

Mistrz Polski rywalizację o udział w Lidze Mistrzów rozpocznie 18 i 19 sierpnia. Wtedy odbędą się mecze pierwszej rundy eliminacji. Te mają się zakończyć w końcówce września, a faza grupowa zostanie zainaugurowana w dniach 20-21 października. Podział na grupy poznamy po losowaniu, które zaplanowano na 1 października w Atenach. Mecze fazy grupowej będą się odbywać w dwóch trzytygodniowych sesjach - po trzy kolejki rozgrywane co tydzień, poprzedzone blisko miesięczną przerwą. 

Terminarz eliminacji Ligi Mistrzów 2020/2021:

  • 1. runda: 18 i 19 sierpnia
  • 2. runda: 25 i 26 sierpnia
  • 3. runda: 15 i 16 września
  • 4. runda (dwumecze): 22 i 23, rewanże 29 i 30 września

W przypadku Ligi Europy wszystkie polskie drużyny zaczną eliminacje od pierwszej rundy, która miałaby się rozpocząć 27 sierpnia. W każdej rundzie zaplanowano tylko po jednym spotkaniu wylosowanych par. Eliminacje zakończą się 1 października, a już dzień później poznamy skład grup. Zespoły będą walczyć o udział w finale rozgrywek, który odbędzie się w Gdańsku

Terminarz eliminacji Ligi Europy 2020/2021:

  • 1. runda: 27 sierpnia
  • 2. runda: 17 września
  • 3. runda: 24 września
  • 4. runda: 1 października

Przeczytaj także:

Więcej o: