Są przecieki! Tak UEFA chce dograć Ligę Mistrzów. Szczegółowy plan

Liga Mistrzów wróci w sierpniu, a wszystkie mecze odbędą się w Lizbonie. "La Gazzetta dello Sport" informuje, w jaki sposób UEFA chce dokończyć europejskie puchary.

Liga Mistrzów została zawieszona w trakcie rozgrywania spotkań 1/8 finału. Do ćwierćfinałów zdążyły awansować PSG, RB Lipsk, Atalanta i Atletico Madryt. Mecze rewanżowe muszą zostać rozegrane w takich parach jak Manchester City - Real Madryt (2:1 w pierwszym meczu), Bayern Monachium - Chelsea (3:0), Juventus - Lyon (0:1) i Barcelona - Napoli (1:1). Wreszcie poznaliśmy szczegółowy plan powrotu najbardziej elitarnych rozgrywek piłkarskich.

Zobacz wideo Jak Legia chce walczyć w Europie? [SEKCJA PIŁKARSKA #50]

Gdy zostaną już wyłonieni wszyscy ćwierćfinaliści, to najlepsza ósemka poleci do Lizbony, gdzie od 12 do 23 sierpnia zostaną rozegrane trzy rundy. Z tą różnicą, że nie będzie rewanżów, a tylko jedno spotkanie na neutralnym terenie. "La Gazzetta dello Sport" dodaje, że na podobnych zasadach zostanie dokończona Liga Europy. Tylko tyle, że LE odbędzie się w Niemczech. Od 10 sierpnia ćwierćfinaliści zagrają w Niemczech: w Daisburgu, Gelsenkirichen, Duesseldorfie oraz Koeln. W tym ostatnim mieście odbędzie się finał, choć pierwotnie planowany był w Gdańsku.

LE wróci do Polski

Finał LE zawita w Gdańsku dopiero za rok. Podobnie jak do Stambułu, który miał być organizatorom finału LM. Jak informuje Tancredi Palmeri, kluby negocjują z UEFA, by pozyskani latem zawodnicy mogli wystąpić w play-offach LE i LM. 

Oficjalne informacje ws. dokończenia LE i LM poznamy w trakcie zaplanowanej na 17-18 czerwca wideokonferencji Komitetu Wykonawczego UEFA.

Przeczytaj też:

Więcej o: