Ujawniono szczegółowe terminy dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy

"La Gazzetta dello Sport" opublikowała szczegółowy terminarz dokończenia sezonu w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Jest on bardzo napięty i przewidziane jest w nim rozegranie dwumeczów w każdej fazie.

Liga Mistrzów została zawieszona z powodu pandemii koronawirusa w połowie rozgrywania spotkań rewanżowych 1/8 finału. Do ćwierćfinałów zdążyły awansować PSG, RB Lipsk, Atalanta i Atletico Madryt. Mecze rewanżowe muszą zostać rozegrane w takich parach jak Manchester City - Real Madryt (2:1 w pierwszym meczu), Bayern Monachium - Chelsea (3:0), Juventus - Lyon (0:1) i Barcelona - Napoli (1:1).

Zobacz wideo

"LGdS" ujawniła plan dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy 2019/20

Oficjalnie wciąż nie wiadomo, kiedy rozgrywki zostaną wznowione, ale "La Gazzetta dello Sport" ujawniła szczegółowy kalendarz dotyczący dokończenia rozgrywek w sierpniu. Mecze Juventus - Lyon i Manchester City - Real według włoskiego dziennika zostały zaplanowane na 7 sierpnia. Dzień później Bayern podejmie Chelsea, a FC Barcelona zmierzy się z Napoli. Ćwierćfinały odbyłyby się 11,12,14 i 15 sierpnia, mecze półfinałowe 21 i 22 sierpnia, a wielki finał 29 sierpnia w Stambule. 

Tak ma wyglądać dokończenie sezonu 2019/20 w LM i LE:

"LGdS" podała również, jak wyglądałoby dokończenie sezonu w Lidze Europy. Rozgrywki ruszyłyby 6 sierpnia, kiedy to swoje zaległe mecze w 1/8 finału rozegrałyby Inter z Getafe i Roma z Sevillą. Następne terminy dla LE to: ćwierćfinały - 10 i 13 sierpnia, półfinały - 17 i 20 sierpnia, a finał 26 lub 27 sierpnia w Gdańsku.

Przeczytaj także:

Więcej o: