Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fatalne informacje dla mistrza Polski? Dziennikarze ujawniają plan zmian w Lidze Mistrzów

UEFA planuje poważne zmiany w systemie rozgrywek europejskich pucharów w przyszłym sezonie - pisze Martyn Ziegler z "The Times". Władze europejskiej federacji piłkarskiej chcą opracować plan, który pozwoli na normalne rozegranie przyszłego sezonu Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Jeden ze scenariuszy może oznaczać wielkie problemy dla mistrza Polski, który nawet nie zagrałby w eliminacjach do LM.

Pandemia koronawirusa trwa. Mimo tego władze coraz większej liczby lig piłkarskich w Europie planują powrót na boiska. W najbliższy weekend wraca Bundesliga, niedługo na stadionach pojawią się także zawodnicy PKO Ekstraklasy. Wznowienie wielu innych lig wciąż stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. Od tego, ile lig zacznie grać, a także od tego, kiedy te ligi zakończą sezony, może zależeć kształt przyszłorocznych europejskich pucharów. Nad wprowadzeniem zmian do systemu rozgrywania Ligi Mistrzów i Ligi Europy debatować mają władze UEFA.

Zobacz wideo Karbownik może grać w jednej z najlepszych lig w Europie!

UEFA szykuje zmiany w europejskich pucharach

Dziennikarz "The Times", Martyn Ziegler, informuje, że UEFA planuje przede wszystkim zmienić system kwalifikacji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. By zmieścić się w znacznie mniejszych ramach czasowych, europejska federacja rozważa trzy opcje podejścia do kwalifikacji do Ligi Mistrzów:

 • Rozegranie jednego meczu na neutralnym terenie, zamiast dwóch spotkań w systemie mecz i rewanż
 • Przeprowadzenie "szybkich eliminacji", w których udział wzięliby mistrzowie krajów zajmujących miejsca 11-22 w rankingu UEFA (w takiej sytuacji mistrz Polski nie wziąłby nawet udziału w kwalifikacjach, ponieważ Polska zajmuje 25. miejsce)
 • Zrezygnowanie z eliminacji (na razie nie jest jasne, jak w takiej sytuacji wyglądałoby przydzielanie zespołów do grup)

Zmiany dotyczyć będą także Ligi Europy, ale - jak pisze "The Times" - tu sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Spośród 48 klubów biorących udział w rozgrywkach jedynie 17 uzyskuje bowiem bezpośrednią kwalifikację dzięki pozycji w lidze. Opracowanie nowego i szybszego systemu kwalifikacji będzie więc znacznie trudniejsze niż w przypadku LM.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (40)
Fatalne informacje dla mistrza Polski? Dziennikarze ujawniają plan zmian w Lidze Mistrzów
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 24 razy 16

  To jest świetna wiadomość. W końcu nikt z naszej ligi się nie zbłaźni.

 • led47

  Oceniono 10 razy 8

  Legla zaoszczędzi na wyjazdach a kibole zostana w domu. Tu moga sie na..ć do woli...

 • partiota4

  Oceniono 9 razy 7

  A pamiętacie "chamie, na kolana przed polskim panem" przed przegranym meczem z litewskimi cieniasami :-)

 • mcguirre

  Oceniono 6 razy 6

  A co to za różnica ? I tak nie przechodzą fazy wstępnej.

 • silvermane

  Oceniono 5 razy 5

  Pierwszy krok w kierunku superligi.

 • thecore

  Oceniono 4 razy 4

  To znakomita wiadomość. Będziemy mogli z dumą powiedzieć, że europejskich pucharach w sezonie 2020/21 żadna nasza drużyna nie poniosła ani jednej porażki! Kolejny sukces rządu PiS!

 • 100-lec

  Oceniono 6 razy 4

  brawo UEFA, dość oglądania kolejnych blamaży Ległej z potentatami z Luksemburga i innych piłkarskich potęg

 • pilot.tv

  Oceniono 12 razy 4

  No i nie widzę problemu. Kiedy nasze kluby ostatnio cos zwojowały w LM/LE? Kiedy awansowały do półfinału lub zdobyły te trofeum? Wcale. Nasze silne zespoły ogrywane są przez klubowe potęgi z Liechtenstein, Luxemburga, San Marino, Andory, Wysp Owczych. Nie widze problemu aby polskie zespoły nie zagrały w LM/LE. Jeden mecz wiecej nie robi im zadnej różnicy.

 • eurotram

  Oceniono 3 razy 3

  "w takiej sytuacji mistrz Polski nie wziąłby nawet udziału w kwalifikacjach, ponieważ Polska zajmuje 25. miejsce"

  Dziękujemy ci Legła,dziękujemy też wszystkich zgrajom pierdoł,które odpadają w pucharach w swoim pierwszym (lub góra drugim) dwumeczu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX