Prezes Lyonu ujawnił datę powrotu Ligi Mistrzów. "Razem z PSG możemy zostać zmasakrowani"

Prezes Olympique Lyon, Jean-Michel Aulas potwierdził, że UEFA wyznaczyła już termin rewanżowego meczu francuskiej drużyny z Juventusem w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Do starcia ma dojść 7 sierpnia.

Pandemia koronawirusa wciąż trwa, ale świat piłki nożnej zaczyna wracać do normalności. Niebawem rozgrywki wznowi niemiecka Bundesliga, tuż po niej nasza ekstraklasa. W czerwcu piłkarze na boiska wrócą także w Hiszpanii, a przeprowadzenie zaległych meczów Ligi Mistrzów planuje także UEFA. Prezes Lyonu zdradził, że poznał już nawet konkretny termin rozegrania rewanżowego starcia 1/8 finału LM z Juventusem.

Zobacz wideo Karbownik może grać w jednej z najlepszych lig w Europie!

UEFA wyznacza terminy spotkań Ligi Mistrzów. Prezes Lyonu zdradził konkretną datę

Jean-Michel Aulas w rozmowie ze stacją RTL zdradził, że do rewanżowego meczu z Juventusem (w pierwszym spotkaniu Francuzi wygrali 1:0) dojdzie 7 sierpnia. - Mecz z Juventusem zostanie rozegrany 7 sierpnia za zamkniętymi drzwiami - powiedział Aulas, który dodał też, że Lyon, a także PSG potrzebują zgody na prowadzenie treningów. - Jeśli apele się nie powiodą, Lyon i PSG zostaną zmasakrowane przez zespoły, które będą przygotowywać się normalnie.

Prezes francuskiego klubu wypowiedział się także na temat zakończenia sezonu Ligue 1, która jako jedna z nielicznych w Europie podjęła już decyzję o zakończeniu rozgrywek. - Kryzys oznacza stratę 900 mln euro dla francuskiego futbolu. To może wpłynąć na nas na zawsze. Nie wiem, kto będzie w stanie przetrwać. Nie było konieczności kończenia sezonu. Jesteśmy wyjątkiem w całej Europie" - powiedział 71-latek.

Przeczytaj także:

Więcej o: