Decyzja francuskich władz uderzyła w PSG. Prezes ma plan na Ligę Mistrzów

We wtorek francuski rząd zakazał wszelkich wydarzeń sportowych we Francji co najmniej do września. Prezes PSG Nasser Al-Khelaifi podkreśla jednak, że w przypadku wznowienia Ligi Mistrzów, jego zespół będzie grał poza granicami Francji.

Piłka nożna coraz dotkliwiej przegrywa walkę z koronawirusem. Z jednej strony władze większości europejskich lig planują powrót na boiska, a z drugiej sytuacja na świecie pokazuje, że nie ma na to zbyt wielkich szans. Dowodem takiej sytuacji jest decyzja władz we Francji. W związku z wprowadzeniem zakazu organizowania imprez masowych i wydarzeń sportowych, Ligue 1 i Ligue 2 zakończyły już swój sezon.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej.

PSG chce grać w Lidze Mistrzów poza Francją

Pomimo zakończenia rozgrywek we Francji, pozostaje kwestia Ligi Mistrzów, w których rywalizują nadal PSG oraz Olympique Lyon. Jak podkreślił prezes paryżan Nasser Al-Khelaifi, jego zespół nadal będzie grał w europejskich pucharach, nawet jeśli będzie zmuszony do gry poza granicami Francji. - Jeśli nie będzie można grać we Francji, zagramy nasze mecze za granicą. Upewnimy się, że zapewnimy naszym graczom i całemu personelowi jak najlepsze warunki zdrowotne - powiedział Al-Khelaifi w rozmowie z RMC Sport.

- Szanujemy decyzję francuskiego rządu. W porozumieniu z UEFA zamierzamy uczestniczyć w ostatnich rundach Ligi Mistrzów, niezależnie od czasu i miejsca, w którym zostanie ona zorganizowana - dodał prezes PSG. Mistrzowie Francji awansowali już do ćwierćfinałów po wyeliminowaniu Borussii Dortmund. Z kolei Lyon wygrał pierwszy mecz z Juventusem 1:0. Rewanż został przełożony po tym, gdy potwierdzono zakażenie koronawirusem u Daniele Ruganiego.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA