Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacyjny pomysł UEFA na przydzielenie miejsc w LM. Chelsea czy Inter poszkodowane

Sensacyjny pomysł UEFA - do europejskich pucharów zespoły miałyby się kwalifikować na podstawie rankingu UEFA, a nie wyników z rozgrywek krajowych. Zyskaliby na tym takie klubu jak Arsenal i Atletico, a straciły Chelsea czy Inter.

Angielskie i hiszpańskie media informują, że UEFA zastanawia się co zrobić, gdyby z powodu pandemii koronawirusa nie udało się dokończyć rozgrywek krajowych. Jeden z pomysłów zakłada, że do Ligi Mistrzów i Ligi Europy kwalifikowałyby się drużyny na podstawie rankingu UEFA. Pozycja w ligowej tabeli w danym kraju nie miałaby znaczenia. 

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

Atletico i Arsenal zyskają

Z La Liga do Ligi Mistrzów awansowałyby Real Madryt, Barcelona, Sevilla i Atletico. Zespół Diego Simeone na ten moment jest dopiero szósty w tabeli.

Najwięcej kontrowersji byłoby z pewnością w Premier League. Na podstawie aktualnej tabeli w Lidze Mistrzów zagrałyby Liverpool, Manchester City, Leicester i Chelsea. Gdyby przyjąć rankingu UEFA, miejsce tych dwóch ostatnich zajęłyby Manchester United i Arsenal. Możliwe, że Manchester City ze względu na złamanie zasad Finansowego Fair Play nie będzie mógł grać w LM. Wówczas zastąpiłby go Tottenham. 

Z Serie A do Ligi Mistrzów na ten moment awansują Juventus, Lazio, Inter i Atalanta. Gdyby jednak decydował współczynnik UEFA, w Champions League znalazłyby się Roma i Napoli w miejsce Interu i Atalanty. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida ina iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .