Media: Możliwy miesiąc z Ligą Mistrzów! 17 meczów w 23 dni

Sierpień będzie miesiącem Ligi Mistrzów? Tak zakłada jeden z planów rozważanych przez UEFA. W jego myśl najważniejsze rozgrywki klubowe miałyby zostać dograne w dniach 7-29 sierpnia - w ciągu 23 dni kibice mogliby obejrzeć aż 17 spotkań! A do tego dochodzi jeszcze Liga Europy, której finał ma zostać rozegrany w Gdańsku.

Liga Mistrzów została zawieszona w połowie rozgrywania spotkań rewanżowych 1/8 finału. Do ćwierćfinałów zdążyły awansować PSG, RB Lipsk, Atalanta i Atletico Madryt. Mecze rewanżowe muszą zostać rozegrane w takich parach jak Manchester City - Real Madryt (2:1 w pierwszym meczu), Bayern Monachium - Chelsea (3:0), Juventus - Lyon (0:1) i Barcelona - Napoli (1:1).

UEFA powołała dwie grupy robocze do spraw kalendarza, a bardzo ważne wideokonferencje odbędą się w przyszłym tygodniu: we wtorek z przedstawicielami krajowych federacji, w środę z ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów) i Komitetem Wykonawczym UEFA, a w czwartek z przedstawicielami lig europejskich.

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20

Jeden z planów przywoływanych przez "La Repubblikę" zakłada, że wszystkie 17 pozostałych meczów Ligi Mistrzów zostaną dograne w sierpniu. Już 7 sierpnia kibice mogliby oglądać w telewizji spotkania Juventus - Lyon i Manchester City - Real Madryt, a następnego dnia Bayern zmierzyłby się z Chelsea, a Barcelona z Napoli.

Finał Ligi Mistrzów 29 sierpnia? Finał Ligi Europy w Gdańsku dwa dni wcześniej

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe miałyby zostać rozegrane 11 i 12 sierpnia, a rewanże odpowiednio trzy dni później. Pierwsze starcia półfinałowe odbyłyby się 18 i 19 sierpnia, a rewanże 21 i 22 sierpnia. Finaliści mieliby tygodniową przerwę przed finałem w Stambule (29 sierpnia). Faza grupowa LM w sezonie 2020/21 miałaby wystartować 20 października.

Liga Europy miałaby za to rozpocząć się już 2 i 3 sierpnia (pierwsze mecze 1/8 finału). Rewanże zostałyby rozegrane 6 sierpnia. Na ćwierćfinały przewidziano 10 i 13 sierpnia, a na półfinały 17 i 20 sierpnia. Finał w Gdańsku w takim wypadku odbyłby się 27 sierpnia, a faza grupowa nowego sezonu wystartowałaby 22 października.

Więcej o: