Jest żądanie śledztwa ws. słynnego meczu LM! "Wszyscy wiedzą, co się wydarzyło"

Właściciel Malagi, szejk Abdullah Al Thani, po tym jak został tymczasowo odsunięty od rządzenia klubem z powodu wielu poważnych zarzutów finansowych, które doprowadziły klub na skraj przepaści, wezwał do wszczęcia" międzynarodowego dochodzenia" ws. odpadnięcia jego drużyny z Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund w 2013 roku. - Prosimy o otwarcie międzynarodowego dochodzenia, uczciwego i przejrzystego, prosimy o sprawiedliwość - napisał Katarczyk na Twitterze.

W ubiegłym miesiącu dziennika "Marca" przedstawił szczegóły raportu firmy audytorskiej Ernst & Young, które zostały podpisane 30 września 2019 r. Wynika z niego, że Malaga znajduje się obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Rodzina właściciela była winna klubowi aż 7,3 mln euro.

Zobacz wideo Bundesliga chce wrócić do gry. Wichniarek: Piłkarze nie będą mieć obaw

Szokujące wyniki raportu finansowego Malagi

Dalsze funkcjonowanie hiszpańskiej drużyny jest zagrożone. Po spadku z La Liga w 2018 roku Malaga straciła główne źródło dochodów. Mówi się o sumie wynoszącej aż 43 mln euro z samych praw telewizyjnych. Co więcej, rodzina katarskiego szejka dalej pożycza pieniądze z klubu i przelewa je na własne konta. Rozgłośnia radiowa Cadena Ser ujawniła, że rodzina kupowała najpierw akcje od mniejszych akcjonariuszy, aby zwiększyć kontrolę w klubie, a następnie korzystała z klubowych pieniędzy, które przeznaczała na własne wydatki i interesy. 

Według doniesień medialnych klub przekazał rodzinie 5,5 miliona euro w stosunku do ich rocznej opłaty 1,4 miliona euro za bycie w zarządzie klubu, ale pieniądze nigdy nie zostały zwrócone. Mało tego, zostały one wykorzystane m.in. na pokrycie kosztów przelotów, wakacji, hoteli, prawników, zakwaterowania.

Raport ujrzał światło dzienne po tym, jak Malagę chciał kupić znany amerykański aktor, George Clooney. W marciu Al Thani został tymczasowo odsunięty od prowadzenia klubu przez sąd okręgowy z powodu wielu poważnych zarzutów, które na nim ciążą, począwszy od nielegalnych przywłaszczeń, a kończąc na niewłaściwym zarządzaniu klubem. Na jego miejsce został tymczasowo mianowany Jose Maria Munoza, administrator sądowy.

Al Thani i jego dzieci, które są zamieszane w domniemane przestępstwa, zostały również obciążone obligacją o wartości 5,4 mln EUR. Jeśli nie zostanie ona spłacona w określonym terminie, akcje zostaną zajęte. 

Al Thani chce śledztwa ws. meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z 2013 roku

9 kwietnia minęła 7. rocznica spotkania, w którym Borussia Dortmund w doliczonym czasie strzeliła dwa gole, w tym decydującego w kontrowersyjnych okolicznościach, autorstwa Santany z ewidentnego spalonego, dzięki czemu wygrała 3:2 i wyeliminowała Malagę z Ligi Mistrzów w 2013 roku.

Właściciel Malagi w ogóle się tym zamieszaniem nie przejmuje. Na Twitterze postanowił opublikować wymowny wpis, w którym powrócił do pamiętnego meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund w 2013 roku. - Wszyscy wiedzą, co wydarzyło się przeciwko Maladze. To jest gra zespołowa. Prosimy o otwarcie międzynarodowego dochodzenia, uczciwego i przejrzystego, prosimy o sprawiedliwość, szacunek dla #Malagacf. Czarny dzień dla piłki nożnej na świecie #The_Black_day 9-4-2013 - napisał Katarczyk.

Al Thani kupił klub Costa del Sol w 2010 roku za 36 mln euro. Największym sukcesem w historii klubu był awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w 2013 roku. Obecnie Malaga zajmuje 14. miejsce w drugiej lidze hiszpańskiej. Andaluzyjski zespół jest pogrążony w głębokim kryzysie, a w styczniu głośnym echem odbił się inny skandal związany z trenerem. Victor Sanchez del Amo został zwolniony po tym, jak w styczniu wywołał skandal, kiedy wyciekło do internetu jego intymne nagranie. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Zobacz wideo