Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Osiem klubów Premier League przeciwko Manchesterowi City. "To gówn**** podejście"

Osiem najlepszych klubów tego sezonu w Premier League miało się zwrócić do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ws. odwołania Manchesteru City. Ich zdaniem CAS powinien utrzymać karę. "The Citizens" walczą o zawieszenie kary wykluczającej ich z europejskich pucharów.

W połowie lutego UEFA poinformowała, że Manchester City został ukarany wykluczeniem z gry w Lidze Mistrzów w dwóch nadchodzących sezonach (2020/2021 i 2021/2022) oraz grzywną w wysokości 30 milionów euro. Powodem podjęciach przez organizację tak radykalnych środków jest poważne złamanie przez "Obywateli" zasad Finansowego Fair Play w latach 2012-2016. Klub zapowiedział odwołanie się od tej decyzji do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu.

Odwołanie Manchesteru City nie zostanie rozpatrzone pozytywnie?

Może się jednak okazać, że odwołanie nie przyjdzie im tak łatwo. Jak pisze "Daily Mail", najlepsze klubu ligi angielskiej miały rozpocząć starania, by nie dopuścić City do udziału w Lidze Mistrzów. Zdaniem gazety 8 z 10 klubów czołowej dziesiątki Premier League (Scheffield United i City - co oczywiste) domagają się utrzymanie kary.

Zobacz wideo Manchester City wyrzucony z Ligi Mistrzów na dwa sezony. Jak do tego doszło?

Zachowanie klubów Premier League nie spodobało się znanemu brytyjskiemu dziennikarzowi. Oliver Kay napisał: - To brzydkie działanie. Kluby mogą wyrazić swoje zdanie jeśli ktoś złamał zasady. Ale takie podejście jest gówn... - podkreślił na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (3)
Osiem klubów Premier League wystąpiło przeciwko Manchesterowi City. "To gówn**** podejście"
Zaloguj się
  • ecantona78

    Oceniono 4 razy 4

    Scheffield United really?? Jakim cudem analfabeta dostaje prace w gazecie?? Nawet jak sie nie ma pojecia o czym sie pisze to zawsze mozna sprawdzic h Google. To tez za trudne?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX