Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Największy wróg Diego Simeone. Tylko on eliminował Atletico w Lidze Mistrzów

5 - tyle razy Diego Simeone przegrywał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Za każdym razem gorszy był od zespołu, w którym występował Cristiano Ronaldo. W innych wypadkach jego zespół zawsze odnosił zwycięstwo.

Była 120. minuta. Już wtedy wszystko było jasne, ale żeby nikt nie miał wątpliwości, trzecią bramkę dla Atletico zdobył jeszcze Alvaro Morata. Zespół Diego Simeone, choć przegrywał 0:1, a nawet w dogrywce już 0:2, zdołał odrobić straty i wyeliminować Liverpool - obrońców trofeum - w 1/8 Ligi Mistrzów po zwycięstwie 3:2.

Zobacz wideo

Klątwa Diego Simeone

Pół żartem, pół serio, o awansie Atletico można było mówić już przed meczem. Wszystko dlatego, że drużyna Diego Simeone nie grała przeciwko zespołowi, w którego składzie był Cristiano Ronaldo. Jak zauważyły zagraniczne media, Atletico pod wodzą Argentyńczyka jeszcze nigdy nie przegrało w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, gdy grało przeciwko drużynom bez Ronaldo.

Atletico Simeone w fazie pucharowej LM przegrywało dotychczas pięć razy. Cztery razy z rozgrywek wyrzucał je Real Madryt z Cristiano Ronaldo w składzie, a w sezonie 2018/19 zrobił to Juventus, w którym wówczas występował już Portugalczyk.