Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów! PSG okazało się za mocne

Paris Saint-Germain pokonało 2:0 Borussię Dortmund i awansowało do ćwierćfinału obecnego sezonu Ligi Mistrzów. Bramki dla mistrzów Francji strzelali Neymar i Juan Bernat.

PSG musiało w rewanżu odrabiać straty, jako że pierwsze spotkanie w Dortmundzie przegrało 1:2; dla Francuzów gola strzelił Neymar, za to dwie bramki dla BVB strzelił Erling Haaland

PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Od pierwszych minut spotkania PSG imponowało zdecydowaną przewagą na połowie zawodników Borussii. Byli lepsi, ale nie potrafili się przebić przez skutecznie broniących się piłkarzy niemieckiej drużyny. Pierwszą groźną sytuację PSG stworzyło w 24. minucie, gdy strzał Edinsona Cavaniego obronił Roman Buerki.

Kolejne sytuacje przyszły jednak dość szybko. Po rzucie rożnym w 28. minucie dośrodkowanie Angela Di Marii trafiło do Neymara, który zdobył bramkę na 1:0. Do przerwy PSG próbowało następnych ataków, ale ten, który dał podwyższenie wyniku przyszedł dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Zgranie z prawego skrzydła Pablo Sarabii trącił Juan Bernat. Piłka minęła Romana Buerkiego i wpadła do bramki.

Borussia Dortmund nie odpowiedziała i odpadła

Po wznowieniu gry kontrolę nad meczem przejęła Borussia, ale tworzyła sobie sytuacje, które paryżanom udawało się zatrzymywać. W 63. minucie na boisko wszedł Kylian Mbappe, ale nie miał wielu okazji do zdobycia bramki. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i PSG wygrało spotkanie 2:0.

Tym samym francuski klub awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po wyniku 3:2 w dwumeczu. Jest trzecim uczestnikiem tej fazy rozgrywek po tym, jak wczoraj awans zapewniły sobie Atalanta i RB Lipsk.