Precedens w europejskim futbolu! Hiszpanie nie pojadą na mecz Ligi Europy

Prezes Getafe zapowiedział, że nie wyśle swoich piłkarzy do Mediolanu na czwartkowy mecz Ligi Europy z Interem. To pierwszy tak duży sprzeciw w europejskim futbolu.

Koronawirus paraliżuje także świat sportu. Zawieszenie Ligi Mistrzów od jej ćwierćfinałów, przesunięcie Euro 2020 na kolejne lato – takich informacji, czy też nacisków na prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina było w europejskich mediach sporo. Wiele wskazuje jednak na to, że europejskie puchary będą grały dalej. Na razie, bo szykują nam się kazusy z siatkarskiej Ligi Mistrzów. Kilka dni temu informowaliśmy, że po sprzeciwie Jastrzębskiego Węgla mecz w Lidze Mistrzów przełożony!

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie! "Nie kojarzy mi się z rozsądkiem"

Jedną z najbardziej problematycznych kwestii związanych z zawieszeniem rozgrywek pozostają mecze Ligi Mistrzów. W 1/8 finału LM grają aż trzy włoskie zespoły: Juventus, Atalanta i Napoli. Teoretycznie nie mogą one grać na własnych stadionach. Podobnie jest w Lidze Europy, gdzie gra na przykład Inter Mediolan. 

Getafe nie zagra w Lidze Europy?

Prezes hiszpańskiego klubu Getafe już stwierdził, że nie będzie wysyłał swojej drużyny w samo ognisko koronawirusa! - Nie będziemy ryzykować, nie polecimy w ognisko koronawirusa. Prosiłem już UEFA i naszą federację o znalezienie innych rozwiązań. Nie będziemy wypełniać specjalnych pozwoleń, żeby tam polecieć. Cóż, najwyżej odpadniemy. Zdrowie jest najważniejsze - przekazał Angel Torres.

Dla Getafe gra w 1/8 finału Ligi Europy to jeden z największych sukcesów w historii. Drużyna z przedmieść Madrytu lepszy wynik osiągnęła jedynie w sezonie 2007/08 - wtedy dotarła aż do ćwierćfinału Pucharu UEFA.

Więcej o: