Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibic zarażony koronawirusem był na meczu Ligi Mistrzów. Objawy u kolejnych fanów

Pierwsza osoba zarażona koronawirusem w Chorwacji była na meczu Ligi Mistrzów w Mediolanie pomiędzy Atalantą i Valencią. Objawy choroby mają też czterej Hiszpanie, którzy byli na San Siro.

Andrej Plenković, premier Chorwacji, poinformował we wtorek o pierwszym zarażeniu koronawirusem w swoim kraju. Jak się okazało, chory mężczyzna był w Mediolanie na meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Atalantą i Valencią. Nie wiadomo, czy zaraził się na San Siro, ale objawy choroby wykryto też u czterech hiszpańskich kibiców Valencii, którzy również byli na meczu - informuje włoski portal football-italia.net.

Zarażony Chorwat po powrocie do kraju nie miał jeszcze objawów koronawirusa, poszedł do pracy, a do lekarza zgłosił się dopiero po kilku dniach. Chorwacki portal vecernji.hr podał, że mężczyzna pracuje w zatrudniającej ponad 3000 osób firmie telekomunikacyjnej - Ericsson Nicola Tesla. Obecnie zarażony Chorwat przebywa w uniwersyteckim szpitalu chorób zakaźnych w Zagrzebiu. Osoby, które miały z nim kontakt w pracy mają odbyć kwarantannę.

Pod stałą obserwacją są też wspomniani wcześniej Hiszpanie. - Jesteśmy z nimi w kontakcie, ustalamy, ile dni spędzili w Mediolanie, kiedy zauważyli u siebie pierwsze objawy i na co dokładnie się uskarżają. Na tej podstawie zdecydujemy, czy wykonamy test na obecność u nich koronawirusa - powiedziała Hermelinda Vanaclocha, wicedyrektor instytutu do spraw epidemiologii w Walencji.

Zobacz wideo Fan Lewandowskiego marnuje talent?

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl