Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Artur Wichniarek pokazuje, jak działają polskie służby ws. koronawirusa

Polskie służby medyczne sprawdzają temperaturę pasażerom wracającym z Włoch, gdzie liczba zarażonych koronawirusem wciąż rośnie. Artur Wichniarek, były reprezentant Polski, a obecnie ekspert piłkarski, pokazał, jak działają służby na pokładzie samolotu.

Artur Wichniarek wrócił z Neapolu, gdzie komentował mecz Napoli z Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ten zakończył się remisem 1:1, ale tematem numer jeden we Włoszech nie jest piłka nożna a koronawirus. Liczba zarażonych, szczególnie na północy Włoch, rośnie. Łącznie odnotowano 81005 przypadków zachorowań, a 2762 osoby zmarły. Polskie służby medyczne sprawdzają więc pasażerów wracających z Półwyspu Apenińskiego. Jak wygląda taka procedura?

Wichniarek opublikował nagranie z pokładu samolotu:

- Właśnie wylądowałem w Warszawie z Rzymu i proszę jaka profesjonalna robota. Już na pokładzie samolotu badają nam temperaturę. Zaraz zobaczymy, czy czasami zamiast studia w Polsacie Sport nie będzie kwarantanny - napisał na Twitterze były reprezentant Polski, a obecnie ekspert piłkarski.

Zobacz wideo Flavio Paixao o transferze gwiazdy Lechii Gdańsk:

Okres wylęgania koronawirusa z Wuhan może trwać do 14 dni, najczęściej jest to 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia. W przypadku pojawienia się symptomów takich jak gorączka powyżej 38 stopni, kaszel czy duszność podróżny powinien skontaktować się z lekarzem, który poinstruuje go na temat dalszych działań.

Więcej o:
Komentarze (56)
Artur Wichniarek pokazuje, jak działają polskie służby ws. koronawirusa
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 15 razy 13

  Żeby takie "badanie" było choć trochę skuteczne, to powinno być wydzielone miejsce, do którego wchodzi i wychodzi się po matach dezynfekcyjnych. Sprawdzani powinni mieć możliwość
  UMYCIA RĄK !!!!!!!!! bo nie wiadomo czy np nie witali się wcześniej z zakażonym.
  Takie tam PODSTAWY PODSTAWOWE

 • cheyenne20

  Oceniono 16 razy 12

  Podobno na polskim SOR-ze nawet chiński wirus zdechnie.
  Na razie jeszcze tam nie trafił.

 • leszekk73

  Oceniono 10 razy 10

  Czy ktoś już powiedział wirusowi, że ma wywołać gorączkę jeszcze przed przylotem?

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 13 razy 7

  No, no, no- 2 mld wpłynęły to trollowisko się rozkręca. NIE MA ZAGROŻENIA BO PREZES ZDRÓW! a poza tym to bakterii nie widać, więc to mit. Chemitralis widać, więc to prawda! Minister mówi, że nie ma zarazków to nie ma. A chińczyki są głupie, że tak reagują. I francuzy też durne. I włosi. A od przed chwili austryjaki też głupie. I amerykany?
  Gdzie jest stop nop, aktualnie opłacany przez rządzących, żeby nam wszystkim wszem i wobec udowodnić jak bardzo lekarze są durni i to wszystko zmowa koncernów?!

 • vegemot

  Oceniono 14 razy 6

  W jakim celu ci ludzie mają maseczki skoro wg ministra są niepotrzebne i nic nie dają? Logika na poziomie geniuszów z pisu i ich ciemnego, niewykształconego elektoratu

 • facet1

  Oceniono 18 razy 6

  ciekawe jak są badane tysiące osób wracających samochodami z Włoch...
  Termometrem z ministerstwa?

 • kaptur201

  Oceniono 9 razy 5

  Z Chin, czy Włoch można wracać przez inne kraje. Można przesiąść się np. w Londynie, Frankfurcie, czy Paryżu i żaden taki samolot po przylocie do Polski już przez polskie służby medyczne nie jest sprawdzany. Naprawdę, te pozory dbania o bezpieczeństwo są śmieszne.

 • 1stanczyk

  Oceniono 7 razy 5

  "Liczba zarażonych, szczególnie na północy Włoch, rośnie. Łącznie odnotowano 81005 przypadków zachorowań, a 2762 osoby zmarły."

  Czy tak trudno jest dodać "na świecie"

  Łącznie, na świecie, odnotowano 81005 . . .

  Bo inaczej to jest niechlujstwo i wprowadzanie czytelników w błąd

 • lblblblb

  Oceniono 10 razy 4

  Na lotnisku zamiast ankiety powinni rozdawać tekst litanii do Matki Boskiej bo to jej PiSminister zdrowia zawierzył nasze zdrowie i życie.
  Po stwierdzeniu zakażenia można zaaplikować dodatkowo różaniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX