Lewandowski na szczycie klasyfikacji strzelców LM! Przez chwilę liderem był Haaland

Robert Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców rozgrywek obecnego sezonu Ligi Mistrzów. Polak w meczu z Chelsea w Londynie zdobył swoją jedenastą bramkę, czym zapewnił sobie prowadzenie przed napastnikiem Borussii Dortmund, Erlingiem Brautem Haalandem.

Polak był liderem klasyfikacji strzelców jeszcze przed początkiem meczu Barcelony, ale wirtualnie stracił je w 28. minucie spotkania w Londynie. Tyle samo goli, co Lewandowski miał Erling Braut Haaland z Borussii Dortmund, ale drugim kryterium było to, że Norweg zdobył je w krótszym czasie.

W 76. minucie piłkę tuż przed bramkę Lewandowskiemu wyłożył jednak Alphonso Davies. Dla Polaka to była formalność - trzy metry do pustej bramki. Skorzystał z okazji i dzięki jedenastej bramce w tej edycji Ligi Mistrzów, stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Podczas meczu w Londynie swoją sytuację w klasyfikacji znacznie poprawił także Serge Gnabry. Niemiec zdobył dwa gole i awansował na trzecie miejsce, łącznie mając sześć trafień w dorobku. Co ciekawe każde z nich zdobywał w Londynie. Na czwartej pozycji pozostaje gracz Tottenhamu Harry Kane (sześć bramek), a piątej Kylian Mbappe z PSG (pięć bramek).

1. Robert Lewandowski - 6 meczów - 11 goli
  2. Erling Braut Haaland - 7 meczów - 10 goli
  3. Serge Gnabry - 6 meczów - 6 goli
  4. Harry Kane - 5 meczów - 6 goli
  5. Kylian Mbappe - 6 meczów - 5 goli

W środę kolejne mecze Ligi Mistrzów, w których Real Madryt zagra z Manchesterem City, a Olympique Lyon z Juventusem. Początek spotkań zaplanowano na godzinę 21:00.