Dwie asysty Lewandowskiego w Lidze Mistrzów! Ależ to zrobił, niepojęte

Na początku drugiej połowy Bayern Monachium wyprowadził dwie znakomite akcje, które zakończyły się dwoma golami. Oba autorstwa Serge'a Gnabrego. Dwa razy asystował mu Robert Lewandowski.

Była 51. minuta. Gnabry wywalczył piłkę w środku pola i podał do Roberta Lewandowskiego, który wpadł w pole karne. Nasz piłkarz jednak nie strzelał, ale w zaskakujący sposób wycofał na 15. metr do Serge'a Gnabrego, który bez problemu pokonał Williego Caballero.

Trzy minuty później było już 2:0. Wszystko zaczęło się od dalekiego wybicia Manuela Neura. Lewandowski odegrał piłkę do Gnabrego i ruszył w stronę bramki Chelsea. Skrzydłowy znowu zagrał piłkę do Polaka i poczekał aż Gnabry wyjdzie na wolną pozycję. Po chwili Lewandowski posłał mu znakomite prostopadłe podanie, a Niemiec nie miał problemów z wykorzystaniem drugiej okazji. Lewandowski zaliczył drugą asystę w tym meczu.

Relację z tego spotkania można przeczytać tutaj.