Lewandowski w 28. minucie stracił prowadzenie w klasyfikacji strzelców LM, ale wrócił na pierwsze miejsce

Robert Lewandowski nie zdobył bramki do 28. minuty meczu z Chelsea i stracił prowadzenie w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Wyprzedził go Erling Haaland, który ma tyle samo bramek co Polak, ale zdobytych w krótszym czasie. Polak we wtorek może jeszcze wrócić na pozycję lidera, jeśli zdobędzie przynajmniej jednego gola.

Robert Lewandowski strzelił dwa gole na wagę zwycięstwa 3:2 z Paderborn w piątek. Media przed wtorkowym meczem mistrza Niemiec z Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów zwracają uwagę na inną statystykę. Napastnik pozostaje bez gola od 600 minut w spotkaniach fazy pucharowej rozgrywek.

UEFA premiuje mniejszą liczbę minut

W 28. minucie Robert Lewandowski wirtualnie stracił prowadzenie w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. A to dlatego, że Polak miał na koncie tyle samo bramek co Erling Haaland z Borussii Dortmund (po 10), ale rewelacyjny 19-latek potrzebował do tego 464 minuty. Lewandowski 10 bramek zdobył w 465 minut. UEFA w klasyfikacji strzelców premiuje zawodników, którzy potrzebowali mniej minut na zdobywanie bramek. I tak też się stało.

W 75. minucie meczu Polak jednak znów wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Dzięki bramce na 3:0.