Frank Lampard ocenił Roberta Lewandowskiego. Co za słowa!

Frank Lampard na przedmeczowej konferencji powiedział, że nie przejmuje się formą Roberta Lewandowskiego. Anglik odniósł się do postawy Polaka, jednak przed meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów wydaje się być pewny swojej linii defensywnej.

Podczas konferencji poprzedzającej mecz Chelsea Londyn z Bayernem Monachium, dziennikarze zapytali Franka Lamparda o jego zdanie na temat Roberta Lewandowskiego. Angielski szkoleniowiec wydaje się być pewny swojej defensywy, która będzie czujna wobec zachowań Polaka pod bramką. 

Frank Lampard: Lewandowski jest napastnikiem najwyższej klasy

Robert Lewandowski dzieli koronę króla strzelców z nowym nabytkiem Borussii Dortmund - Erlingiem Haalandem. Frank Lampard nie przejmuje się jednak dziesięcioma bramkami strzelonymi w Lidze Mistrzów przez Polaka. Szkoleniowiec powiedział, że jest świadomy zagrożenia jakie stanowi w polu karnym Lewandowski

- Jest konsekwentny od lat. Jego rekord bramek, wszystko w nim jest najwyższej klasy. Oglądałem dużo meczów Bayernu i to się wyróżnia - chwali Polaka szkoleniowiec Chelsea. 

Bayern Monachium w obecnym sezonie nie przegrał ani jednego meczu w Lidze Mistrzów. W fazie grupowej zdobyli 24 bramki, najwięcej ze wszystkich drużyn. Lewandowski zapisał się na liście strzelców w każdym ze spotkań, w którym pojawił się na boisku. Chelsea natomiast wygrała trzy mecze i zdobyła o trzynaście bramek mniej od Bawarczyków. Frank Lampard podkreślił wagę tego spotkania oraz klasę rywala.

- To klub, który przezwycięża trudności przez swoją siłę i strukturę. Mam do nich ogromny szacunek. Każdego roku mogą wygrywać Ligę Mistrzów, jednak naszym zadaniem jest zatrzymanie ich - dodał Frank Lampard.

Więcej o: