Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Frank Lampard ocenił Roberta Lewandowskiego. Co za słowa!

Frank Lampard na przedmeczowej konferencji powiedział, że nie przejmuje się formą Roberta Lewandowskiego. Anglik odniósł się do postawy Polaka, jednak przed meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów wydaje się być pewny swojej linii defensywnej.

Podczas konferencji poprzedzającej mecz Chelsea Londyn z Bayernem Monachium, dziennikarze zapytali Franka Lamparda o jego zdanie na temat Roberta Lewandowskiego. Angielski szkoleniowiec wydaje się być pewny swojej defensywy, która będzie czujna wobec zachowań Polaka pod bramką. 

Frank Lampard: Lewandowski jest napastnikiem najwyższej klasy

Robert Lewandowski dzieli koronę króla strzelców z nowym nabytkiem Borussii Dortmund - Erlingiem Haalandem. Frank Lampard nie przejmuje się jednak dziesięcioma bramkami strzelonymi w Lidze Mistrzów przez Polaka. Szkoleniowiec powiedział, że jest świadomy zagrożenia jakie stanowi w polu karnym Lewandowski

- Jest konsekwentny od lat. Jego rekord bramek, wszystko w nim jest najwyższej klasy. Oglądałem dużo meczów Bayernu i to się wyróżnia - chwali Polaka szkoleniowiec Chelsea

Bayern Monachium w obecnym sezonie nie przegrał ani jednego meczu w Lidze Mistrzów. W fazie grupowej zdobyli 24 bramki, najwięcej ze wszystkich drużyn. Lewandowski zapisał się na liście strzelców w każdym ze spotkań, w którym pojawił się na boisku. Chelsea natomiast wygrała trzy mecze i zdobyła o trzynaście bramek mniej od Bawarczyków. Frank Lampard podkreślił wagę tego spotkania oraz klasę rywala.

- To klub, który przezwycięża trudności przez swoją siłę i strukturę. Mam do nich ogromny szacunek. Każdego roku mogą wygrywać Ligę Mistrzów, jednak naszym zadaniem jest zatrzymanie ich - dodał Frank Lampard.