Dlaczego piłkarze RB Lipsk grali w LM w różnych koszulkach? Zagadka rozwiązana

Podczas środowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Tottenham - RB Lipsk (0:1) piłkarze gości zagrali w różnych koszulkach. Trener niemieckiego zespołu po zakończniu spotkania zdradził prawdziwy powód tego w rozmowie z niemieckimi mediami.

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Tottenham niespodziewanie przegrał u siebie z RB Lipsk 0:1. Jedyną bramkę zdobył Timo Werner. Goście zagrali bardzo dobre spotkanie i przybliżyli się do ćwierćfinału rozgrywek. Jednak ciekawszym wydarzeniem tego spotkania była dla kibiców sytuacja z koszulkami niemieckiego klubu. Część z nich zagrała w tym meczu w innych koszulkach niż pozostali koledzy. Wśród nich byli m.in. Werner, Nkunku i Klostermann..

Zobacz wideo Bayern Monachium - RB Lipsk 0:0. Timo Werner zmarnował doskonałą sytuację

Różne koszulki piłkarzy Lipska

Na czym polegała różnica? Na tym, że na siedmiu koszulkach logo sponsora drużyny Red Bull było kolorowe, a na pozostałych czterech szare. 

Trener Lipska wytłumaczył sprawę z różnymi koszulkami

Werner, Nkunku i Klostermann wydrukowali czarno-białe logo na swoim stroju. Napastnik Lipska dostał nową koszulkę z kolorowym nadrukiem sponsora podczas przerwy. Na początku nie było jasne, jak doszło do tej pomyłki. Ale już po meczu trener RB Lipsk, Julian Nagelsmann, wyjaśnił całą sytuację.

- W drodze z hotelu zgubiono pudełko z całkowicie poprawnymi koszulkami. Nie było go w autobusie i dlatego doszło do pomyłki - wyjawił trener RB Lipska.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: