Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niebywały wyczyn Erlinga Haalanda! Zbliżył się do rekordu świata!

Erling Haaland był bohaterem wtorkowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund - PSG (2:1). Nie tylko strzelił dwa gole, ale i wykonał niezwykle szybki sprint. Zmierzono mu czas bliski rekordu świata na 60 metrów!

Erling Haaland we wtorek zadebiutował w Lidze Mistrzów w barwach Borussii Dortmund. Tym samym stał się pierwszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który w jednym sezonie wystąpił w dwóch drużynach w tych rozgrywkach. W fazie grupowej grał dla FC Salzburg, dla którego strzelił aż osiem goli, a zimą przeszedł do Dortmundu za 20 mln euro. Pierwszy mecz 1/8 finału LM Borussia - PSG ułożył się dla Norwega idealnie. Strzelił dwa gole, przybliżając swój zespół do ćwierćfinału.

Zobacz wideo Dariusz Mioduski wskazał cenę za największy talent Legii!

Niesamowity sprint Haalanda

Haaland błysnął w tym spotkaniu nie tylko skutecznością, ale i umiejętnościami sprinterskimi. W 14. minucie wybijał piłkę ze swojego pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Była wówczas 13 minuta i 34 sekunda. Borussia Dortmund wyszła z niezwykle szybką kontrą, którą na połowie PSG wyprowadzał Sancho. W tym samym czasie kapitalnym 100-metrowym sprintem popisał się Haaland, który szybko znalazł się na linii pola karnego PSG. Wysiłek Norwega poszedł jednak na marne, bo Sancho wybrał źle i nie podał do Norwega, który wyraźnie pokazywał, że domaga się piłki. 

Haaland jak najlepsi sprinterzy. Co za wynik!

Jak wyliczył Sky Sport Italia, Haaland w tamtej akcji przebiegł 60 metrów w czasie 6,64 sekundy. Tym samym zbliżył się do rekordu świata na tym dystansie, do którego zabrakło mu tylko 0,3 sekundy! Jeszcze mniej brakowało mu do rekordu Norwegii na 60 metrów - raptem 0,09 sekundy! 

Warto jednak zaznaczyć, że Norweg osiągnął tak dobry czas będąc już rozpędzonym, a sprinterzy na bieżni startują z miejsca.