Kosmiczny drugi gol Haalanda dla Borussii Dortmund! Petarda w Lidze Mistrzów!

Erling Haaland show w Dortmundzie. Młody napastnik Borussii popisał się dwoma kapitalnymi bramkami w meczu z PSG, dzięki temu jego klub wygrał 2:1 i jest bliżej awansu do 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Show Erlinga Haalanda rozpoczęło się w 70. minucie spotkania Borussii Dortmund z PSG. Hakimi wrzucił płaską piłkę na 10. metr do Guerreiro, ale jego strzał został wyblokowany. Piłka trafiła jednak pod nogi Haalanda, który z trzech metrów wpakował ją do bramki.

Chwile później bramką na 1:1 odpowiedziało PSG. Mbappe przeprowadził indywidualną akcję, dzięki której minął trzech obrońców Borussii Dortmund. Francuz posłał piłkę do Neymara, a ten nie miał problemów ze strzeleniem piłki do bramki.

Na odpowiedź Haalanda nie trzeba było długo czekać. W 77. minucie wprowadzony w drugiej połowie Reyna posłał kapitalne prostopadłe podanie do Norwega, a Haaland się nie zastanawiał i uderzył pod poprzeczkę z 17 metrów.

Szokujący sprint z pierwszej połowy

W 14. minucie spotkania Haaland wybijał piłkę ze swojego pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Była wówczas 13 minuta i 34 sekunda. Borussia Dortmund wyszła z niezwykle szybką kontrą, którą na połowie PSG wyprowadzał Sancho. W tym samym czasie kapitalnym sprintem popisał się Haaland, który w zaledwie 11 sekund znalazł się na linii pola karnego PSG. Można to zobaczyć tutaj.