Wyjątkowy mecz Łukasza Piszczka w Lidze Mistrzów. Podwójny jubileusz kapitana

Łukasz Piszczek znalazł się w wyjściowym składzie Borussii Dortmund na wtorkowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint Germain. Dla Polaka jest to szczególny i podwójnie jubileuszowy mecz.

Łukasz Piszczek zaliczył właśnie swój 350. mecz we wszystkich rozgrywkach dla Borussii Dortmund oraz 50. spotkanie w Lidze Mistrzów. Warto dodać, że Polak we wtorek jest również kapitanem niemieckiego klubu. 

Łukasz Piszczek odejdzie z Borussii Dortmund?

- Chciałbym zostać jeszcze rok. Czy tak się stanie? Trudno w tej chwili powiedzieć, jednak rozmawiamy odnośnie przedłużenia umowy. Więcej będę wiedział na przełomie stycznia i lutego. Jeśli klub widzi to inaczej, będę musiał to zaakceptować - mówił niedawno Łukasz Piszczek w rozmowie z portalem schwatzgelb.de. Ostatnio pojawiały się jednak informacje, że polski obrońca prawdopodobnie nie przedłuży umowy z niemieckim klubem. Wówczas Piszczek mógłby trafić do Polski.

W tym sezonie Łukasz Piszczek zagrał łącznie 24 spotkania. W tym 17 meczów w Bundeslidze, w której zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty.

Więcej o: