Pierwsza drużyna zapewniła sobie grę w Lidze Mistrzów! Stanie się tak, jeśli utrzymana zostanie kara dla Manchesteru City. Niesamowity wyczyn Liverpoolu

Liverpool w sobotę wygrał 17. mecz z rzędu w Premier League, czym zapewnił sobie awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów jako pierwsza drużyna - przy założeniu, że kara wykluczenia dla Manchesteru City zostanie utrzymana.

Sadio Mane strzelił zwycięskiego gola dla Liverpoolu w 78. minucie starcia z Norwich (1:0), dzięki czemu "The Reds" kontynuują swoją niesamowitą serię - w 26 spotkaniach zdobyli 76 punktów na 78 możliwych. W tej chwili mają przewagę 25 punktów nad drugim Manchesterem City (choć rozegrał o jeden mecz mniej), 26 pkt nad Leicester City (tyle samo meczów), 35 pkt nad Chelsea (jeden mecz mniej), 37 pkt nad Sheffield United (tyle samo spotkań) i 39 pkt nad Tottenhamem (jeden mecz mniej).

Zobacz wideo Młody kibic wbiegł na murawę, aby zdobyć koszulkę piłkarza Liverpoolu. Czy mu się to udało?

Co musiałoby się stać, by Liverpool nie zagrał w Lidze Mistrzów?

By Liverpool nie zagrał w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, musiały więc przegrać wszystkie 12 spotkań do końca sezonu, a poza tym musiałyby zostać spełnione następujące warunki:

  • Chelsea musiałaby zdobyć ponad 35 pkt
  • Tottenham musiałby wygrać wszystkie pozostałe mecze i znacznie poprawić swój bilans bramkowy
  • kara wykluczenia z Ligi Mistrzów dla Manchesteru City musiałaby zostać anulowana

Dodatkowo Liverpool jest o zaledwie pięć wygranych od zapewnienia sobie pierwszego mistrzostwa Anglii od 30 lat i pierwszego w erze Premier League. "The Reds" są niepokonani od 43 meczów ligowych i mogą dogonić Arsenal, który nie przegrał 49 kolejnych meczów - i jako jedyny w historii Premier League nie przegrał żadnego meczu w sezonie (2003/04).

Więcej o: