Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Duża zmiana w rankingu UEFA! Rosja straci jedną drużynę w LM na rzecz innego kraju

Po ostatnich meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy doszło do dużej zmiany w rankingu UEFA. Portugalia na pewno wyprzedzi Rosję, dzięki czemu będzie miała trzy drużyny w Lidze Mistrzów od sezonu 2021/22.

Rosjanie mają za sobą fatalną jesień w europejskich pucharach. Lokomotiw Moskwa Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa zajął ostatnie miejsce w grupie Ligi Mistrzów za Bayerem Leverkusen, Atletico Madryt i Juventusem. Za to mistrz kraju Zenit Sankt-Petersburg stracił awans do fazy pucharowej w ostatniej kolejce, spadając z drugiego na czwarte miejsce przez gol Memphisa Depaya w 82. minucie starcia Lyonu z RB Lipsk (2:2) - Niemcy wygrali grupę, Francuzi zajęli drugie miejsce, a Benfica była trzecia.

Rosjanie stracili swojego ostatniego przedstawiciela w pucharach w czwartek - Krasnodar nie awansował z grupy Ligi Europy po porażce 0:3 z Getafe. Ta sztuka nie udała się również CSKA Moskwa, a Spartak i Arsienał Tuła przepadły w kwalifikacjach.

Nie dla Adama Nawałki. Klub ostatecznie dementuje. Trzech kandydatów też bez szans na zatrudnienie:

Zobacz wideo

Rosja już nie wyprzedzi Portugalii, która będzie miała trzy drużyny w Lidze Mistrzów

Dużo lepiej radzą sobie Portugalczycy. Benfica zajęła 3. miejsce w grupie LM, dzięki czemu dołączy do Porto, Bragi i Sportingu w Lidze Europy. Tylko Vitoria Guimaraes odpadła w fazie grupowej. Dzięki temu Portugalia w rankingu, który będzie obowiązywał od sezonu 2021/22, ma 48.849 punktów i zajmuje 6. miejsce, wyprzedzając Rosję (45.549 pkt), która na pewno nie poprawi swojego dorobku. 

6. miejsce jest ważne dlatego, że gwarantuje mistrzowi i wicemistrzowi kraju bezpośredni awans do Ligi Mistrzów, za to trzecia ekipa startuje w kwalifikacjach. 7. miejsce sprawia, że od sezonu 2021/22 tylko mistrz Rosji będzie pewny gry w LM - druga drużyna będzie musiała przebijać się w kwalifikacjach.

Więcej o: