Robert Lewandowski skomentował swój niesamowity wyczyn

- Drużyna jest najważniejsza, ale nawet nie zastanawiałem się, co to zwycięstwo oznacza dla Bayenru. Prawda jest taka, że mogliśmy strzelić więcej goli, ale i tak dobrze się bawiliśmy - powiedział Robert Lewandowski po strzeleniu czterech goli we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski zdobył cztery bramki w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów z Crveną zvezda (6:0). Dla Polaka były to już trafienia nr 60., 61., 62. i 63. w Lidze Mistrzów. Lewandowski goni tym samym Karima Benzemę, który dzięki strzeleniu dwóch bramek w meczu z PSG, ma już 64 trafienia w historii Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski pobił tym samym kolejne rekordy. Kapitan reprezentacji Polski popisał się najszybciej strzelonymi czterema bramkami w jednym meczu - zrobił to w 14 minut i 31 sekund. Polak stał się także najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów - po wtorkowym meczu ma ich już 45, wyprzedzając Thomasa Muellera z 42 trafieniami. Lewandowski także jako pierwszy piłkarz w historii Ligi Mistrzów, zdobył dwukrotnie cztery gole w jednym spotkaniu. Bayern pokonał Crvenę 6:0.

- Drużyna jest najważniejsza, ale nawet nie zastanawiałem się, co to zwycięstwo oznacza dla Bayenru. Prawda jest taka, że mogliśmy strzelić więcej goli, ale i tak dobrze się bawiliśmy - powiedział Lewandowski po meczu.

Cudowne zachowanie kibiców Crveny zvezda

W 77. minucie, gdy Lewandowski opuszczał boisko, kibice gospodarzy żegnali go owacją na stojąco. Więcej o tym przeczytasz TU.

Szalony wieczór w Lidze Mistrzów!

Kolejny szalony wieczór z Ligą Mistrzów za nami! Real Madryt prowadził 2:0 z Paris Saint Germain, ale ostatecznie tylko zremisował z mistrzami Francji. Spotkania nie udało się także wygrać Manchesterowi City, który mierzył się z Szachtarem Donieck (1:1). Trzy punkty dopisał Juventus, który ograł 1:0 Atletico Madryt. Kapitalny powrót z zaświatów zaliczył Tottenham, który przegrywał 0:2 z Olympiakosem, ale ostatecznie wygrał 4:2! Więcej o wtorkowych meczach przeczytasz TU.