UEFA chce, żeby finał Ligi Mistrzów odbył się poza Europą. Pierwszy taki przypadek w historii

UEFA ma pomysł, by w 2024 roku zorganizować finał Ligi Mistrzów w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze nigdy spotkanie finałowe najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich w Europie nie odbywało się poza Starym Kontynentem.

W sezonie 2023/2024 finał Ligi Mistrzów może zostać zorganizowany w USA. Najbardziej prawdopodobna lokalizacja? Stadion MetLife w New Jersey, na który może wejść 80 tys. widzów.

Bayern popełnia fatalne błędy, z których śmieją się piłkarze:

Zobacz wideo

Pomysł ten wyszedł w związku z umową, jaka została podpisana w piątek. Agencja marketingowa TEAM, która odpowiada w imieniu UEFA za sprzedaż praw TV do jej rozgrywek, zawarła porozumienie z amerykańskimi nadawcami CBS Corp. i Univision Communications Inc. Kontrakt zawarto na lata 2021-2024, a agencja TEAM miała zachęcać swoich partnerów możliwością zorganizowania Ligi Mistrzów w Stanach Zjednoczonych.  

Finał Ligi Mistrzów w USA?

Byłoby to rewolucyjne rozwiązanie, bo dotąd finały LM organizowane były wyłącznie w Europie. W tym roku Liverpool grał z Tottenhamem na Wanda Metropolitano w Madrycie, a przyszłoroczny finał odbędzie się na stadionie Ataturka w Stambule. W 2021 piłkarze rywalizować będą na stadionie Kriestowskijego w Sankt Petersburgu, w 2022 roku na Allianz Arena w Monachium, a w 2023 roku na Wembley w Londynie. Pierwsza wolna data to rok 2024 i wówczas spotkanie finałowe może odbyć się w USA.

Więcej o: