Poznaliśmy trzy kluby, które wywalczyły awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów

Choć do zakończenia fazy grupowej Ligi Mistrzów pozostały jeszcze dwie kolejki, to już poznaliśmy pierwsze zespoły, które zagrają w 1/8 finału.

Paris Saint Germain, Bayern Monachium i Juventus Turyn - to trzy kluby, które już wywalczyły sobie awans do kolejnej rundy.

Mistrzowie Francji mają komplet zwycięstw i przewodzą w tabeli grupy A. Za PSG jest Real Madryt (7 punktów), Club Brugge (2 pkt) i Galatasaray (1 pkt). Z kolei drużyna Roberta Lewandowskiego jest liderem B, bo wygrała cztery dotychczasowe spotkania. Drugi jest Tottenham (7 pkt), trzecie miejsce zajmuje Cvena zvezda Belgrad, a tabelę zamyka Olympiakos (1 pkt).

Bayern jest pewny awansu, choć wciąż nie wiadomo: kto go poprowadzi w fazie pucharowej. Tomasz Urban, dziennikarz Eleven Sports, w programie "Dogrywka" wytypował jednak idealnego kandydata na ławkę Bawarczyków, co możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo

W środę awans do 1/8 finału zapewnił sobie Juventus. Stara Dama z 10 punktami zajmuje pierwsze miejsce w grupie D. Drugie jest Atletico Madryt (7 pkt), trzeci Lokomotiw (3 pkt), a czwarty Bayer Leverkusen (3 pkt).

Kolejne zespoły, które są bliskie wywalczenia awansu to: Real Madryt (grupa A),  Tottenham (grupa B), Liverpool, Napoli (oba zespoły są w grupie E), Barcelona (grupa F) i RB Lipsk (grupa G).

Najciekawiej wygląda za to rywalizacja w grupie H, gdzie aż trzy zespoły mają po siedem punktów, są to: Ajax, Chelsea i Valencia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA