"Brutalny" Robert Lewandowski. W pojedynkę jest jak Real Madryt

Hiszpańskie media określają formę Roberta Lewandowskiego jako "brutalną". Polak w pojedynkę strzelił niemal tyle samo goli co... cały Real Madryt.
Zobacz wideo

- Brutalny Lewandowski. Strzelił już 18 goli, o jednego mniej niż Real Madryt - zauważa "Marca", dla której forma Polaka to coś normalnego. - Lata mijają, a on wciąż strzela gole. Wiele goli. Wciąż mamy październik, a napastnik Bayernu zdobył już o 18 bramek, o jedną mniej od Realu we wszystkich rozgrywkach.

Robert Lewandowski "oświetlił drogę do fazy pucharowej Ligi Mistrzów"

- Co to za gość z tego Lewandowskiego! Strzelanie mu się nie nudzi. To niesamowite. Polak ratuje Bayern po raz kolejny w tym sezonie. Z Olympiakosem znowu został bohaterem, a jego dwa gole oświetliły drogę awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów - zachwyca się hiszpański "Sport". Za to brytyjskie BBC zastanawia się, czy Polak jest najlepszym napastnikiem na świecie - z sondy wynika, że większość czytelników zgadza się z takim stwierdzeniem.

Co ciekawe, Lewandowski ma na koncie więcej goli w Lidze Mistrzów niż wszyscy pozostali Polacy... razem wzięci. Napastnik Bayernu zdobył 57 bramek w 83 meczach, za to inni Polacy w 878 meczach strzelili 47 goli. 

Więcej o: