Ta zmiana odmieniła grę Barcelony. Messi zachwycony: On zaraża entuzjazmem

Barcelona pokonała w środę Inter Mediolan 2:1 w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Po spotkaniu Leo Messi przyznał, że wejście na boisko Arturo Vidala zadecydowało o wygranej Blaugrany. - On zaraża entuzjazmem - chwalił Chilijczyka Messi.

Barcelona pokonała w Lidze Mistrzów Inter Mediolan 2:1. Zwycięstwo nie przyszło łatwo drużynie z Katalonii. Goście z Włoch prowadzi już od 2. minuty, gdy gola strzelił Lautaro Martinez. Gospodarze na wyrównanie czekali do 58. minuty, gdy bramkę zdobył Luis Suarez. Urugwajczyk przesądził także o wygranej Barcy, trafiając na 2:1 w 84. minucie. Mimo to Leo Messi uważa, że kto inny niż Suarez był najważniejszym piłkarzem Blaugrany w tym spotkaniu.

Barcelona ma nową gwiazdę światowego futbolu?

Leo Messi docenił występ jednego z kolegów

Zdaniem Argentyńczyka to wejście Arturo Vidala w drugiej połowie odmieniło grę gospodarzy. - Jego wejście pozwoliło nam uporządkować się w kwestii pressingu. Graliśmy lepiej. Arturo jest dla nas bardzo ważny. On odzyskuje piłkę i zaraża entuzjazmem. Dobrze, że zagrał - powiedział Messi.

- Potrzebowaliśmy wygranej, bo jesteśmy w trudnej grupie i zremisowaliśmy w pierwszym meczu - dodał. Argentyński gwiazdor przyznał, że po ostatnich problemach zdrowotnych wciąż nie jest w najwyższej formie. - Byłem zmęczony po ostatnim gwizdku. Wciąż szukam rytmu. Trzymam się meczów, ponieważ przy takim kalendarzu nie można ciężko trenować - stwierdził.